Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Anasayfa  >   Yazar
Behçet Canöz: “PKK terör örgütü değilse” IŞİD nedir?
HDP’li Milletvekili Pervin Buldan, bir TV’de : "PKK bir terör örgütü değildir.”diyor.
21 Temmuz 2015 - 15:05:04
Bu mantığa göre IŞİD de terör örgütü değildir. Çünkü IŞİD’in yaptıklarıyla PKK’nin yaptıkları aynı; her ikisi de aynı yöntemlerle cinayet işliyor, katliam yapıyor.
IŞİD, terörü meşrulaştıran bir araç olarak kullanılan örgüt.
Suruç’taki katliamın üzerinden yeni katliamlar mı planlanıyor?
Cilvegözü ve Reyhanlı katliamlarından sonra da aynı çevreler suçlu olarak hükümeti göstermişlerdi. Bombaları patlatanları perdeleme taktiklerinden biri de bu olsa gerek.
Hakim Mehmet Selim Kiraz’ın katillerini öve öve yere göğe sığdıramayan Gezi güruhu, şimdi aynı hezeyanlarına  Suruç üzerinden devam ediyorlar.
Kobani’yi bahane edip 6-7 Ekim 2014’te yandaşlarını “ şehir kadrolarını” sokağa çağırıp “katliamsal” eylem yaptırıp elliden fazla vatandaşın ölümüne sebep olanlar, yine halkı “eyleme” çağırıyorlar.  Ayrıca, PKK’nin halkı silahlanmaya çağırmasının hemen arkasından Suruç’ta bombanın patlatılması,  PKK terör örgütünün yeni Kobaniler  peşinde olduğunun işareti olarak değerlendirilmelidir.
Onlarca kişinin öldürülmesini bahane ederek yeni katliamlara hazırlanan “terör baronları” Türkiye’yi kaosa sürüklemenin planlarını yapıyorlar.
Bölgeyi, Ortadoğu’yu kendi evlatları eliyle kan gölüne çeviren melun bir ittifak var. Bu ittifakın adı: Yeni PKK ( Pensilvanya- Kandil Konseyi)
Paralel Yapıyla PKK’yi birleştirip Türkiye üzerine salanlar, 7 Haziran’da kurdukları şer ittifakının sonuçlarını Suruç üzerinden görmeye çalışıyorlar. Terör örgütleriyle Türkiye’yi aynı karenin içinde göstermek isteyenler, MİT tırlarına yönelik saldırılarında kendilerini açık etmişlerdi. Bu malum çevre,  Suruç katliamı üzerinden yeniden saldırıya geçti.
Eş Genel Başkanlar suçluyu buldular: Türkiye Cumhuriyeti.
 Aynı zamanda Kobani ve son olarak Suruç üzerinden PKK’yi meşrulaştırmak isteyenler,  IŞİD’i de  meşrulaştırılmaya çalışılıyorlar. Birbirlerini besleyen örgütler bunlar.
Eş Genel Başkanlar,  “keskin zekalarını kullanarak ”  fail(ler)i tespit ettiler. İşte o müthiş(!) tespitleri:
“IŞİD'e karşı sus pus olanlar, sesini bile yükseltmeye cesaret edemeyenler, HDP'ye bile her gün tehdit savurup IŞİD'in başını okşayan Ankara'daki yöneticiler bu barbarlığın suç ortağıdırlar."
Bu  hezeyandan  da öte bir şey…
PKK’ye silah bırakma çağrısı yapmayanlara, IŞİD en önemli yandaş.
IŞİD, PKK’nin izinde…
IŞİD- “Yeni PKK” ( Pensilvanya – Kandil Konseyi) Türkiye’yi kaosa sürüklemek istiyor.
 Ama, millet bu oyunu da bozacak.
Suruç’ta katledilen kardeşlerime rahmet, ailelerine sabr ı cemil niyaz ederim.
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Di Jîyana Jina Kurd De Îslam
Gelo jina kurd, di jîyana xwe ê rojane de dînê xwe çawa dijî?
Ha IŞİD Ha PKK
Bugün Türkiye’de, devletin ve halkın hiç alışık olmadığı bir durumla karşı karşıyayız. Kurulduğu günden bu yana dağda ve kırda eylem yapan PKK, bugün büyük metropollerde canlı bombalı saldırılar düzenleyerek, ülkede kaotik bir ortamın hakim olması için elinden geleni yapıyor.
'Hep başıma iş açan “öbür” dili bilinçli bir şekilde unutturdum kendime'
“Türkçeyi sonradan mı öğrendiniz?” diye sordu adam. Şaşırdım. İlk kez biri bu soruyu soruyordu. Üstelik konuşmamda aksan yoktu, İzmir’de büyümüştüm ve birkaç radyo kanalı mikrofonlarını bana yıllarca emanet edecek kadar Türkçeme “olur” vermişti. Diksiyonuydu, vurgusuydu, tonlamasıydı…İstanbul Türkçesini de biliyordum , İzmirliler gibi çekirdeğe çiğdem demeyi de.
Kurtuluş Tayiz: Sahi, ateşkesi niye bozdunuz?
Kurtuluş Tayiz, Akşam Gazetesi'ndeki köşesinden, PKK saldırılarına uzanan çözüm sürecinin kırılma noktasını ve saldırılara dayandırılmaya çalışılan bombalı eylemleri kaleme aldı.
Prof.Dr. Mazhar Bağlı: Nerde O Eski Solcular?
Geçtiğimiz hafta CHP ve HDP’nın kongreleri yapıldı. Her iki partiyi sol ortak paydasında değerlendirmek mümkündür. Zira her ikisi de “sol” ortak paydasında, ancak faklı yaklaşımlara sahip olduğu iddiasındadırlar.
DARBECİLER- TACİZCİLER (İKNACILAR) TOPLUMA ŞİDDET…
Kadına şiddetin açık göstergesi başörtüsü yasağıdır. “İkna Odaları” ,“Taciz Odaları”dır.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR