Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Samsung Patent Başvurusunda Bulundu
Samsung yeni amiral gemi modeli için patent başvurusunda bulundu.
02 Subat 2015 - 18:51:56
  Samsung çift kenarı kavisli yapıya sahip bir ekranı için patent başvurusunda bulundu. Ekranın 2 Mart tarihinde tanıtılması beklenen Galaxy S6 modelinin Galaxy S6 Edge varyantında kullanılması bekleniyor. Sağ tarafa konumlandırılmış kavisli bir ekrana daha sahip olan Galaxy Note 4 Edge'de ilk defa gördüğümüz bu tasarımı Samsung Galaxy S6 Edge'de geliştireceği görülüyor.
  Sızan  diğer şema Galaxy S6'ya ait ve cihazın 143.52mm x 70.70mm x 7.19mm boyutlarına sahip olduğunu gösteriyor. Böylece Galaxy S6 önceki modeline göre daha uzun, geniş ve incelmiş gözüküyor.  Snapdragon 810 yongasetinin ısınma problemlerinden dolayı Samsung kendi yongaseti olan 14nm Exynos Octa 7440'ı kullanacak. Dünyanın en büyük yongaseti üreticilerinden biri olan Samsung'un bu atılımı uzun süredir bekleniyordu. Ekran boyutunun 5.2 inch yada 5.5 inch olacağı düşünülen cihazın 20MP Kamera, 3GB Ram ve alüminyum kasaya sahip olacağı iddialar arasında. Yeni modellerde görmeye başladığımız metal çerçeveli modelleri bu durumun habercisi niteliğinde.  
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Bu gece 'Süper Ay'da kanlı tutulma var
Bu yılın en önemli gök olaylarından tam ay tutulması gözlenecek. 27 Eylül'ü 28 Eylül'e bağlayan bu geceki gökyüzü şöleninde Ay dünyaya en yakın konumda, yani 'Süper Ay' iken 'Kanlı Ay' denilen kızıl renkte 'Tam Ay Tutulması' olacak.
4G ihalesi ertelendi!
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, 26 Mayıs'ta yapılması planlanan 4G ihalesinin 26 Ağustos'a ertelendiğini açıkladı.
Twitter çalışanlarına 200 milyon dolarlık hisse
Sosyal paylaşım sitesi Twitter'ın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Jack Dorsey, şirkette sahip olduğu hisselerinin üçte birini çalışanlarına devredeceğini açıkladı.
SMS'in yerini Whatsapp aldı
En yaygın iletişim yöntemlerinden biri olan kısa mesaj (SMS), cazibesini yitirmeye başladı. SMS'in yerini Whatsapp, Facebook, Twitter, Viber gibi internet tabanlı uygulamalar aldı.
Tüyden hafif çelikten güçlü süper madde geliştirildi
Çin Bilimler Akademisi Şanghay Seramik Enstitüsü araştırmacıları, köpüksü yapıya sahip süper maddenin "mucize yapıtaşı" olarak da bilinen grafen tüplerinin elmas kadar kararlı bir hücresel yapıya dönüştürülmesi sırasında ortaya çıkarıldığını açıkladı.
Gökbilimciler: Evren son uykusuna hazırlanıyor
Evrenin enerji üretiminin son iki milyar yılda neredeyse yarı yarıya düştüğünü ortaya koyan gökbilimciler, evrenin yavaş yavaş sonuna yaklaştığını söylüyor.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI