Samsung Patent Başvurusunda Bulundu
Samsung yeni amiral gemi modeli için patent başvurusunda bulundu.
02 Subat 2015 - 18:51:56
  Samsung çift kenarı kavisli yapıya sahip bir ekranı için patent başvurusunda bulundu. Ekranın 2 Mart tarihinde tanıtılması beklenen Galaxy S6 modelinin Galaxy S6 Edge varyantında kullanılması bekleniyor. Sağ tarafa konumlandırılmış kavisli bir ekrana daha sahip olan Galaxy Note 4 Edge'de ilk defa gördüğümüz bu tasarımı Samsung Galaxy S6 Edge'de geliştireceği görülüyor.
  Sızan  diğer şema Galaxy S6'ya ait ve cihazın 143.52mm x 70.70mm x 7.19mm boyutlarına sahip olduğunu gösteriyor. Böylece Galaxy S6 önceki modeline göre daha uzun, geniş ve incelmiş gözüküyor.  Snapdragon 810 yongasetinin ısınma problemlerinden dolayı Samsung kendi yongaseti olan 14nm Exynos Octa 7440'ı kullanacak. Dünyanın en büyük yongaseti üreticilerinden biri olan Samsung'un bu atılımı uzun süredir bekleniyordu. Ekran boyutunun 5.2 inch yada 5.5 inch olacağı düşünülen cihazın 20MP Kamera, 3GB Ram ve alüminyum kasaya sahip olacağı iddialar arasında. Yeni modellerde görmeye başladığımız metal çerçeveli modelleri bu durumun habercisi niteliğinde.  
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
FETÖ'nün sanal timi deşifre oldu!
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terörle Mücadele Bürosu'nun yürüttüğü soruşturma kapsamında yapılan çalışmalar sonucu Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi, ülkenin birlik ve beraberliğini bozmak amacıyla trol hesaplar üzerinden yapılan paylaşımların ardındaki gerçek isimleri tek tek belirledi.
Türkiye enerjinin ‘ana merkezi‘ oluyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Rus Devlet Başkanı Putin'in gündeme getirdiği 'Türk Akımı', enerjide dengeleri değiştirecek. SETA'nin analizinde, TANAP'la birlikte Türk Akımı'nın, Türkiye'yi enerjide merkez üssü haline dönüştüreceği vurgulandı.
Türkiye dahil 74 ülkeye eş zamanlı siber saldırı
BTK Başkanı Sayan, Türkiye dahil 74 ülkeye büyük bir siber saldırı düzenlendiğini açıkladı. Sayan, internet kullanıcılarının alması gereken önlemleri söyledi.
Cana, Tene Dokunan Cihazlar
Bilim adamları, elektronik cihazların deri üzerine yapıştırılan stiker ile yönetilmesini sağlayan bir teknoloji geliştirdi.
Sınır güvenliği 'Sezgin'den sorulacak
HAVELSAN, 2015 CeBIT Bilişim Fuarı'nda tamamen Türk tasarımı olan "Sezgin" adını verdiği insansız hava aracını ziyaretçilere tanıttı.
Akıllı telefonda devrim: 45 gün dayanan şarj
Akıllı telefonların en büyük sorunu olan şarj, artık tarih oluyor.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR