Samsung Patent Başvurusunda Bulundu
Samsung yeni amiral gemi modeli için patent başvurusunda bulundu.
02 Subat 2015 - 18:51:56
  Samsung çift kenarı kavisli yapıya sahip bir ekranı için patent başvurusunda bulundu. Ekranın 2 Mart tarihinde tanıtılması beklenen Galaxy S6 modelinin Galaxy S6 Edge varyantında kullanılması bekleniyor. Sağ tarafa konumlandırılmış kavisli bir ekrana daha sahip olan Galaxy Note 4 Edge'de ilk defa gördüğümüz bu tasarımı Samsung Galaxy S6 Edge'de geliştireceği görülüyor.
  Sızan  diğer şema Galaxy S6'ya ait ve cihazın 143.52mm x 70.70mm x 7.19mm boyutlarına sahip olduğunu gösteriyor. Böylece Galaxy S6 önceki modeline göre daha uzun, geniş ve incelmiş gözüküyor.  Snapdragon 810 yongasetinin ısınma problemlerinden dolayı Samsung kendi yongaseti olan 14nm Exynos Octa 7440'ı kullanacak. Dünyanın en büyük yongaseti üreticilerinden biri olan Samsung'un bu atılımı uzun süredir bekleniyordu. Ekran boyutunun 5.2 inch yada 5.5 inch olacağı düşünülen cihazın 20MP Kamera, 3GB Ram ve alüminyum kasaya sahip olacağı iddialar arasında. Yeni modellerde görmeye başladığımız metal çerçeveli modelleri bu durumun habercisi niteliğinde.  
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Twitter açıldı!
Şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın rehin alındığı anlara dair görüntü, ses ve videoların kaldırılmasının ardından Twitter’a erişim yasağı da kaldırıldı.
Türkler Game Of Thrones’u hackledi!
Türk hacker grubu Ayyıldız Tim, İslam’a hakaret edildiği gerekçesiyle Game Of Thrones (Taht Oyunları) dizisinin internet istesini hackledi.
Beyinden beyine iletişim gerçek oldu
Washington Üniversitesi Öğrenme ve Beyin Bilimleri Enstitüsü araştırmacıları, internet üzerinden birbirleriyle soru cevap oyunu oynayan katılımcıların beyinleriyle birbirlerine sinyal göndererek iletişim kurmayı başardığını açıkladı.
Türk hackerler Irak'ın resmi sitelerini hackledi
Türk hacker grubu, Irak Başbakanlığı, Irak Parlamentosu ile İçişleri Bakanlığının sitelerini erişime kapattı.
Rusya'dan kimyasal silahlar için tarihi buluş
Moskova Devlet Üniversitesi’nden Profesör Aleksandr Kabanov ve ekibi, VX, VR, Sarin gazı gibi en güçlü kimyasal silahları ve pestisitleri etkisiz hale getirebilen özel nano parçacıklar geliştirdi.
Erdoğan talimatı verdi: Tek çatı altında toplanıyor
Cumhurbaşkanlığı, siber güvenlik alanında farklı kurumlarda yürütülen çalışmaları tek çatı altında toplamak için çalışma başlattı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI