Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Anasayfa  >   Yazar
Savaş Hoştaş: Lozan, Zihinlere Vurulan Pranganın Adıdır !
Herkesin bildiği üzere 24 Temmuz 1923’te İsviçre’nin Lozan şehrinde gerçekleşen bu hadise Müslümanların birliğine, dirliğine darbe vurmuştur. Kardeş halkları birbirinden ayırıp, zihinlerine pranga vurmuştur.
27 Temmuz 2015 - 22:09:38
Bugün İslam Topraklarında akan kanın en büyük habercidir. Kemalist zihniyetin, statükocu tarih kitaplarında okuttuğu gibi bir bağımsızlık değildir. İslami hareketi engelleyen, bir ve beraber olan ümmeti parçalamak için İngilizlerin ve Siyonistlerin iş birliği yaptığı Anglo-Sakson Projesi’nin tezahürüdür.
            Lozan görüşmelerine katılanlar Sevr’i uygulatamayınca, bugün Türkiye’deki Siyonist uşaklarının ataları olan Haim Nahum ile içerideki masonları iş birliğine davet ettiler. Bu ittifak ile Devlet-i Aliye Osmaniye’nin kardeş halklarını böl, parçala, yut zihniyetine tabi tuttular. Bu projeye de barış ve bağımsızlık dediler. Şimdi görüşülen konulara bakıp, bağımsız olup olmadığımızı görelim:
            Türkiye-Suriye arasına tel örgülerle sınır çektiler. Burada bir sorun varmış gibi gösterip, İngilizlerin Akdeniz’deki varlığını korudular. Bunu yaparken de kardeşleri bir tel örgü ile ayırdılar. Sadece Suriye ile değil Irak ile de aynı sınırı çektiler. Musul sorunu çözüme kavuşmamıştı. Burada iki projeleri vardı ki biri Musul petrolleriydi onu sömürdüler. Bugün de Türkiye’nin yönünü özüne dönmesini hazmedemeyip, Sevr’i uygularcasına İslam Topraklarını karıştırmak suretiyle IŞİD gibi terör örgütlerini çıkarıp hem İslamafobia hem de ülkemizi kıskaca alma projelerini uyguluyorlar. Bir başka mesele de kapitülasyonlar. Sözde kaldırıldı ve ekonomik bağımsızlık kazanıldı. Bugün boğazlardan bile herhangi bir vergi ödemeden geçiş yapanlar, Faiz Lobisi ile de ekonomiyi dizayn ediyorlar. Önceki yıllarda hükümetleri bu tehditlerle emir altına alanlar, bu marifetlerini Lozan’a borçlular. Sorunların hepsine tek tek değinmeyeceğim ancak bu değindiklerim bağımsızlık ve barışın olmadığının en açık göstergeleridir.
            Tel örgülerle sınır çekenler, bugün “bize ne Araplardan” diyenlerin zihinlerine cetvelle sınırları çizdiler. Bir başka söylemleri de bugün Filistin için söylenen “Onların ataları Osmanlıya ihanet ettiler, topraklarını sattılar, biz niye onlara yardım ediyoruz.” Evet, Müslümanım diyen bireylere bunları söylettiler, bu zihniyeti oluşturdular. Araştırmacı-Yazar Gazi Kılıçparlar verdiği bir konferansta bu konuyla alakalı şu ayetlere değinerek, olması gerekeni özetlemiştir:  Hucurat Suresi 10.Ayet “Mü’minler ancak kardeştir.” ve Bakara Suresi’nin hem 134. hem de 141. Ayetlerinde “Onlar birer ümmetti gelip geçtiler. Onların kazançları kendilerine, sizin kazancınız size. Onların yaptıkları size sorulmaz.” İşte bu iki ayet Lozan’ı anlamaya ve yerle bir etmeye yeter. Eğer biz Müslümanız diyorsak, “Mü’minler ancak kardeştir” ayetini uygulamalıyız ve kardeşlerimizle her zaman dayanışma içerisinde olmalıyız. Eğer biz Müslümanız diyorsak, Bakara Suresi’nde Rabbimizin iki defa tekrarladığı ayeti anlamalıyız. Filistin’dekilerin ataları ihanet etmiş olabilir, topraklarını satmış olabilirler ama unutulmamalıdır ki onların hesabı onlara sorulacak. Bugün biz kayıtsız kalır, bize ne Araplardan dersek bunun da hesabı bize sorulur. Burada değinmemiz gereken önemli bir hususta bizi bu hale getirenler, kayıtsızlığa sürükleyenler, Lozan’ı imzalayanlar her iki zamanda da sorumludurlar ve bunun hesabını verecekler.
            Lozan’da bu ümmetin zihnine pranga vuranlara lanet olsun. İç ve dış işgalcilere lanet olsun. Kemalizm çöktüğü zaman, Lozan ve benzeri prangalar kırılacak, Türkiye yine ümmetin kalesi olup, zulme sessiz kalmayacak ve mazlumun yanında, zalimin karşısında olmaya devam edecektir.
Vesselam                
                        YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Faruk Aksoy:‘Aleviler doğru söylemiyor!’
Peki ne oldu da, Aleviler, uzun süredir ‘mezhep kimlikleriyle’ ortalıkta görünmezlerken, ya da özellikle bu duruma vurgu yaparak gündem oluşturmazlarken, birden bire tartışmaların ‘ana tarafı’ oluverdiler.
Gelo Pirtûkên Kurdî Gelek Bahane
Hejmara wan ne bi qasê dile me jî, nav cîwanên kurdan, taybet xwendekarên zankoyê ên beşa kurdilojîyê de eleqeyek baş boy berhemên kurdî heye.
Behçet Canöz: ''Zamanı Korkutanlar''
İki kesim var: Biri, “Zamanı kokutanlar” biri de ; “ Zaman bendedir ve mekan bana emanettir, şuurunda” olanlar…
Ahmet Pekiyi: Algı lobisi
Yönetim teorisinin son zamanlarda odaklandığı en hassas başlıklardan biri algı yönetimi… Algı yönetimi kavramı siyaset, ekonomi, hukuk, din, sosyoloji…
İkinci Kurtuluş Zaferi!
Değerli okuyucular! İsimlendirmeye bakar mısınız? "Yurtta Sulh Konseyi” Bu İsyancı caniler utanmadan "sulh" adına, bu memleketin evlatlarını acımadan katlettiler.
Siyasetin Doğası ve Rasyonel Davranış
Vicdanın aklı devreye sokması için maskelenmiş sosyal yaşamdan kaçınma ile değil onun işleyiş biçimine odaklanmayı gerektirir. İşleyişin sakatlığını fark etmenin yolu da oluşturulan çarkın getiri ve götürü hesabından vazgeçmeyi zorunlu kılar. Bunu başarabilen insan çevre kuşatılmışlığını yırtar ve özgür düşünme gücüne ulaşır.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI