PKK'nın canlı bomba saldırısı son anda önlendi
Iğdır'da PKK'lılar tarafından karakola düzenlenmesi planlanan intihar eylemi faciaya dönmeden engellendi.
20 Agustos 2015 - 22:17:46
Iğdır-Doğubayazıt yolunu kesen PKK'lı teröristler, Doğubayazıt'tan Iğdır'a gitmekte olan sıkıştırılmış doğalgaz (LNG) yüklü tankeri durdurdu. Üzerinde bomba düzeneği olan bir terörist tankere binerek sürücünün kafasına silah dayadı. Sürücüden kendisinin söylediği yere sürmesini isteyen terörist söylediklerinin yapılmaması halinde ateş edeceğini söyledi.

TERÖRİSTİ FARK EDİNCE ARACI DURDURDU

Teröristler Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinden Iğdır'a gitmekte olan 3 TIR, bir tanker ve 4 otomobili durdurdu. İki TIR'ı yakan teröristlerden biri likit gaz yüklü tankerin şoförü T.M.G.'nin yanına oturarak Suveren Jandarma Karakolu'na sürmesini istedi. Aracını jandarma karakoluna sürerken teröristin bomba yerleştirmeye çalıştığını fark eden şoför tankerin acil imdat frenini çekerek aşağı atlayıp kaçtı. Olası bir katliamı gerçekleştiremeyen terörist de tankerden inerek kendilerini takip eden otomobille bekleyen diğer teröristlerle ile birlikte Korhan yaylasından Ağrı Dağı yönüne gittiler.

Terörist, yaklaşık 5 kilometrelik yolu bu şekilde geldikten sonra sürücüden Suveren Jandarma Karakol Komutanlığı'na doğru sürmesini istedi. Sürücü, karakola 300 metre kala aracındaki teröristin bomba düzeneğiyle uğraştığı esnada aracın el frenini çekip araçtan atladı. Araçtan atlayan sürücü yol kontrolü yapan askerlere koşarak araçta bomba yüklü olduğunu bildirdi.

Sürücünün araçtan atlamasının ardından araç içindeki terörist üzerindeki bomba düzeneğini araca bırakarak indi. Tankeri arkadan takip eden bir pikaba binen terörist hızla uzaklaştıktan sonra araç içindeki bomba uzaktan kumandayla patlatıldı. Patlamanın etkisiyle tankerin sürücü kısmı alev alırken patlama LNG gazının bulunduğu tanka etki etmedi. Alev alan tankerin sürücü bölümü kullanılamaz hale geldi.Haber7
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Silvan'da çatışmalardan geriye harabe mahalleler kaldı
Silvan'ın üç mahallesinde 12 süren yasak kalktı, çatışmaların izleri ortaya çıktı. Çatışma ve patlamalar nedeniyle ilçede birçok ev ve işyeri kullanılamaz hale gelmiş.
Avrupa’nın kirli planı: Meşru PKK
Belçika ve Alman mahkemelerinin PKK’lı teröristleri peş peşe serbest bırakmasının ardındaki hesap ortaya çıktı: Avrupa Adalet Divanı, PKK’yı terörist örgüt listesinden çıkarmayı görüşüyor. Prof. İzzet Özgenç ile Prof. Faruk Şen ise, Batı’nın terör örgütü PKK’yı aklamasına tepki gösterdi: Tam bir skandal, edepsizce bir karar. Kahramanlaştırmaya çalışıyorlar. Avrupa’da örgüte sempati var.
O topraklar Türkiye'nin olacak
İncirlik mutabakatı sonrası ABD medyası ''Ortadoğu'nun yeni haritasını Obama ve Erdoğan çizecek'' diye yazdı.
Rus kadın askerleri İstanbul Boğazı'nı seyretti
Rusya Donanması'na ait 868 borda numaralı "Pytlivy" savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçerek Marmara Denizi'ne açıldı
İstanbul’da kuvvetli yağış uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.
Türkiye'den ABD'ye: O defter artık kapandı!
Atlantik Konseyi'nde konuşan Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir, ABD'den artık İHA alınmayacağını söyledi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI