Tunceli Belediye Başkanı: 'Masayı kim devirdiyse yeniden kaldırsın'
Tunceli Belediyesi Eş Başkanı Nurhayat Altun, gündüz vakti şehir merkezinde yaşanan çatışmanın ardından RS FM'de Bidebunudinle programına katıldı. Yavuz Oğhan'ın sorularını yanıtlayan Altun, "Seçim sürecine girerken Tunceli güvenli değil. İnsanlar gözümün önünde can verdiler, çaresizdim" dedi ve biran önce barış ortamına dönülmesi için çağrı yaptı.
04 Eylül 2015 - 21:03:08
Sabah saatlerinde Tunceli'deki bir polis karakoluna düzenlenen saldırıda 1 polis şehit oldu, 2 PKK'lı öldürüldü.
Saldırıya ilişkin Bidebunudinle'ye konuşan Tunceli Belediyesi Eş Başkanı Nurhayat Altun, sadece Tunceli'de değil tüm bölgede çatışma ortamı olduğunu belirterek, "Burada yaşananlar, sürecin parçasıdır" dedi.
'MASAYI KİM DEVİRDİYSE YENİDEN KALDIRSIN'
Yeniden müzakere masasına oturulması çağrısında bulunan Altun, şunları söyledi:
"Lütfen devrilen masa yerinden kaldırılsın ve yeniden müzakere sürecine geçilsin. Yeter artık bu halkın yaşadığı. İnsanlar bugün gözümün önünde can verdiler. Çaresizlik bir insan için ne kadar ağır bir şey."
Yeni bir seçim sürecine girerken Tunceli'de güvenliğin sağlanamadığına dikkat çeken belediye başkanı, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Mesele yaşananların niçin bu noktaya geldiği. Şu anda sokağa çıktığımda neyle karşılaşacağımı bilmiyorum. Korkunç bir şey değil mi bu? Ne oldu da bu hale geldik sorusu çok önemli. Bu hale kim getirdi? Bu masayı kim devirdi?"

DHA
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Kritik görüşme... Irak Genelkurmay Başkanı Türkiye'de!
IKBY referandumuna karşı çıkan Türkiye, İran ve Irak'ın Genelkurmay Başkanları arasında görüşme trafiği başlıyor. Bu kapsamda Türkiye'ye gelen Irak Genlekurmay Başkanı, Hulusi Akar ile görüşecek.
AK Partili vekile mayın tuzağı
16 Nisan referandumu için Mardin'de çalışma yapan AK Parti Milletvekili Orhan Miroğlu ve partililerin geçiş güzergahında mayın paniği yaşandı.
Erdoğan: Şanghay 5’lisi içerisinde Türkiye niye olmasın?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan dönüş yolunda gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Davutoğlu‘ndan kritik HDP hamlesi
HDP'nin seçim hükümetine girerek, 2 Ekim'de süresi dolacak Suriye ve Irak tezkeresinin uzatılmasını engelleme girişiminin önü kesiliyor. Tezkere Başbakan Davutoğlu'nun imzasıyla Meclis Başkanlığı'na sevkedildi. Hükümet, bu hamle ile olası krizin önüne geçti.
Yüksekdağ: 3 yanlış bir doğruyu götürmez
HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Bursa'da yaptığı açıklamada, AK Parti'nin dokunulmazlıkların kaldırılması teklifini destekleyen 3 partiyi eleştirdi, "3 yanlış bir doğruyu götürmez. Ama 1 doğru 3 yanlışı bertaraf eder" dedi.
Türkiye'den Almanya'ya nota!
Berlin Büyükelçiliği, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında Almanya'da düzenlenen provokatif eylem nedeniyle Almanya Dışişleri Bakanlığına nota verdi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI