Tunceli Belediye Başkanı: 'Masayı kim devirdiyse yeniden kaldırsın'
Tunceli Belediyesi Eş Başkanı Nurhayat Altun, gündüz vakti şehir merkezinde yaşanan çatışmanın ardından RS FM'de Bidebunudinle programına katıldı. Yavuz Oğhan'ın sorularını yanıtlayan Altun, "Seçim sürecine girerken Tunceli güvenli değil. İnsanlar gözümün önünde can verdiler, çaresizdim" dedi ve biran önce barış ortamına dönülmesi için çağrı yaptı.
04 Eylül 2015 - 21:03:08
Sabah saatlerinde Tunceli'deki bir polis karakoluna düzenlenen saldırıda 1 polis şehit oldu, 2 PKK'lı öldürüldü.
Saldırıya ilişkin Bidebunudinle'ye konuşan Tunceli Belediyesi Eş Başkanı Nurhayat Altun, sadece Tunceli'de değil tüm bölgede çatışma ortamı olduğunu belirterek, "Burada yaşananlar, sürecin parçasıdır" dedi.
'MASAYI KİM DEVİRDİYSE YENİDEN KALDIRSIN'
Yeniden müzakere masasına oturulması çağrısında bulunan Altun, şunları söyledi:
"Lütfen devrilen masa yerinden kaldırılsın ve yeniden müzakere sürecine geçilsin. Yeter artık bu halkın yaşadığı. İnsanlar bugün gözümün önünde can verdiler. Çaresizlik bir insan için ne kadar ağır bir şey."
Yeni bir seçim sürecine girerken Tunceli'de güvenliğin sağlanamadığına dikkat çeken belediye başkanı, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Mesele yaşananların niçin bu noktaya geldiği. Şu anda sokağa çıktığımda neyle karşılaşacağımı bilmiyorum. Korkunç bir şey değil mi bu? Ne oldu da bu hale geldik sorusu çok önemli. Bu hale kim getirdi? Bu masayı kim devirdi?"

DHA
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Esef Verici
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefetin Şah Fırat operasyonuyla ilgili tavrına tepki göstererek, “Muhalefet partilerinin Esed rejimiyle aynı çizgiye gelmiş olmaları esef vericidir” dedi.
Bahçeli'den Türkeş'e tepki Tweeti
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim kabinesine giren Tuğrul Türkeş'e sert sözlerle tepki gösterdi.
''Türkiye isterse Boğaz'da o gemileri ip gibi dizebilir''
MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, Türkiye'nin Montö'den kaynaklı haklarını kullanarak Rus gemilerinin boğaz geçişlerine izin vermeyebileceğini söyledi. Silah taşıyıp taşımadıklarının tespiti için Rus gemilerinin boğaza ip gibi dizilebileceğini ifade eden Oğan, böyle bir davranışın TIR'ları sınırda bekleten Ruslar'a iyi bir ders olabileceğini söyledi.
Erdoğan ABD'ye sert çıktı!
Terör örgütlerine silah yardımı yaptığını yalanlayan ABD'ye Cumhurbaşkanı Erdoğan cevap verdi. Erdoğan, " Ne mühimmattır, ne silahtır bunu en az sizin kadar iyi biliyoruz." dedi.
HDP'li vekiller Cizre için açlık grevine başladı
HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, HDP'li vekiller Meral Danış Beştaş ve Osman Baydemir, Cizre'deki yaralıların alınacağı yönünde verilen sözün yerine getirilmemesi üzerine İçişleri Bakanlığı binasında açlık grevine başladı.
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'nun gafına gönderme!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun 'başbakan' gafına göndermede bulundu.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI