Dış işlerin'den İsrail'e tepki
Dışişleri Bakanlığı, İsrail güçlerinin Harem-i Şerif'e girerek içerideki Müslüman gruplara müdahalesi ile ilgili yazalı açıklama yaptı.
13 Eylül 2015 - 21:19:16
Açıklamada, ''İsrail güçlerinin 13 Eylül günü sabah saatlerinden itibaren Harem-i Şerif'e girerek içerideki Müslüman gruplarla çatışmalarını ve Müslümanların girişlerini güç kullanarak belirli bir süre bütünüyle engellemelerini şiddetle kınıyoruz. İsrail'in işgal altında tutmaya devam ettiği Doğu Kudüs'te ibadet özgürlüğünü sağlama yükümlülüğünü yerine getirmesi, Harem-i Şerif'in statüsünü ve kutsiyetini hedef alan ve ibadet özgürlüğünün açık bir şekilde ihlali olan bu yasadışı uygulamalara derhal son vermesi gerekmektedir''denildi.

Haber7
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
KKTC'de şok istifa!
Başbakan Yardımcısı ve Demokrat Parti–Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, “Başbakan Yardımcılığı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanlığı” görevinden istifa etti.
BM'den İsrail'e yerleşim yasağı!
BMGK'da ABD ilk kez çekimser oy kullandı ve İsrail'in yasa dışı tüm yerleşim faaliyetlerinin derhal ve tamamen durdurmasını talep eden karar kabul edildi.
Hamas'tan Ortadoğu Dörtlüsü'nün şartlarına red
Hamas, "Ortadoğu Dörtlüsü'nün şartlarına bağlı" herhangi bir hükümeti kabul etmeyeceğini açıkladı.
ABD'li sözcüyü zora sokan PYD sorusu
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Toner, Moskova'daki PYD ofisindeki Abdullah Öcalan posterinin PKK ile PYD'nin bağlantısını kanıtlayıp kanıtlamadığı yönündeki soruya çekimser kaldı
1370 yıllık Kur’an bulundu
İngiltere’deki Birmingham Üniversitesi kütüphanesinde yaklaşık yüz yıldır farkedilmeden duran Kur’an, bir doktora öğrencisinin dikkatini çekti.
İngiltere'de yeni kabine oluşturuldu
İngiltere'de geçen hafta yapılan genel seçimin ardından Muhafazakar Parti lideri ve Başbakan David Cameron yeni kabineyi oluşturdu.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI