Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/sivildus/public_html/head_contente.php on line 51
Macaristan'ın sınırındaki sığınmacılara sert müdahalesine kınama
Fransa Başbakanı Valls, ülkesinde çok sayıda Müslüman sığınmacı istemediğini söyleyen Macaristan Başbakanı Orban'ın ifadelerinin kesinlikle kabul edilemez olduğunu belirtti. Fransa Başbakanı Manuel Valls, çalışma ziyareti için İsveç'in Başkenti Stockholm'de, İsveç Başbakanı Stefan Löfven ile bir araya geldi.
19 Eylül 2015 - 10:42:18
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Valls, Macaristan Başbakanı Orban'ın ''Çok sayıda Müslüman istemiyoruz'' sözünü hiç şık bulmadığını vurgulayarak, ''Bu ifadeler kesinlikle kabul edilemez. Sorumlu kişiler Avrupa değerlerine yakışır şekilde konuşmalıdır'' dedi.
Avrupa'yı etkisi altına alan sığınmacı krizi karşısında ülkesinin gerektiği taktirde sınırlarında, Schengen kurallarını askıya alıp kimlik kontrolü uygulamasına geçebileceği sözlerinin hatırlatılması üzerine Valls, Schengen anlaşmasının korunması ve devam etmesi için AB'nin daha iyi dayanışma içinde olması ve sınır ülkelerinin de birbirlerine yardımcı olması gerektiğini ifade etti.
Schengen'i korumak için sığınmacılara sert müdahale ederek insanlık dışı davranılmaması gerektiğine işaret eden Valls, sığınmacılara insanca davranılması içinde çağrıda bulundu.

'ŞİDDET UYGULAMALARI AVRUPA'YI TEMSİL EDEMEZ'
İsveç remi haber ajansı TT'nin haberine göre, İsveç Göçmen Bakanı Morgan Johansson, Macaristan'ın Sırbistan sınırındaki sığınmacılara yönelik sert müdahalesini kınadı.
Macar polisinin sığınmacılara tazyikli su sıkarak, biber gazı kullanmasına inanamadığını söyleyen Johansson,''Bu şiddet uygulamaları asla  Avrupa'yı temsil edemez'' diye konuştu.


Flickr
YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
ABD'de polislere keskin nişancı saldırısı: 5 ölü
ABD’nin Dallas kentinde, 2 siyahinin öldürülmesinin protesto edildiği olaylar sırasında düzenlenen saldırıda ölen polis sayısı 5'e yükseldi.
Times: Rusya Suriye’de uçuşa yasak bölgeyi önlemek istiyor
Rusya dün Türkiye’nin sınırına S-400 füze savunma sistemini gönderme kararı almıştı.
Muhammed Ali'nin cenazesinde hahamdan siyasi gösteri
ABD'nin en tanınan Hahamlarından Michael Lerner, Muhammed Ali'nin cenaze töreninde yaptığı konuşmada 'Türkiye'nin liderlerine söyleyin, Kürtleri öldürmeyi bıraksın' dedi.
İsrail ve Suudi Arabistan’ın gizli projeleri
ABD ve İran arasındaki müzakerelere, Riyad ve Tel Aviv'in verdiği tepki için, 2008'de Gazze saldırısına yönelik genişleyen Suudi finansal yardımına bakılabilir: Sömürgeci Devlet ile Örümcek Kafalı Monarşi'nin İttifakı. Ortadoğu'da önümüzdeki on yıl için kurallar yeniden yazılırken, Tel Aviv ile Riyad arasındaki gizli görüşmelerinin içeriklerini Thierry Meyssan ifşa ediyor.
Ekvador Liderini ‘aptal' yerine koydu
Ekvador Devlet Başkanı Rafael Correa, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen genç bir destekleyicisinin giydiği “Aptalla Beraberim” tişörtünün kurbanı oldu.
Mursi 'idam mahkumu kıyafeti' ile mahkemede
Mısır'ın darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Mursi, "casusluk" davasının duruşmasına kırmızı renkli idam mahkumu kıyafeti ile getirildi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI
EN ÇOK OKUNANLAR