Pentagon'un Rusya'dan sorumlu yetkilisi istifa ediyor
ABD Savunma Bakanlığı, Rusya, Ukrayna ve Avrasya'dan Sorumlu Bakan Yardımcısı Vekili Evelyn Farkas, görevinden istifa etme kararı aldı.
30 Eylül 2015 - 16:03:46

ABD merkezli haber sitesi Politico'nun Pentagon'dan üst düzey yetkililere dayandırdığı habere göre, Farkas ekim ayı sonunda görevinden ayrılacak.

İstifa kararı hakkında yorum yapmaktan kaçınan Farkas'ın Pentagon'da Rusya'nın Suriye'deki faaliyetleriyle ilgili derin görüş ayrılıkları yaşandığı bir dönemde görevden ayrılmaya karar vermesi dikkat çekti.Ajanslar

 

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
McCain: Erdoğan'ın ciddiyetini anlamıyorsunuz
ABD'deki Cumhuriyetçi Senatör John McCain, terör örgütü PYD'ye açık desten veren CENTCOM Komutanı Joseph Votel'i çok ağır dille eleştirdi.
Trump: ABD istihbaratına güvenmiyorum
ABD'de kasım ayındaki başkanlık seçimi öncesi ilk 'istihbarat birifingi'ni alacak olan Cumhuriyetçi Parti'nin adayı Donald Trump, Amerikan istihbarat kurumlarına güvenmediğini söyledi.
Afganistan istihbarat merkezine bombalı saldırı
Afganistan'ın başkenti Kâbil'de, ülkenin istihbarat teşkilâtının merkezine bombalı araçla saldırı düzenlendi. 28 kişi öldü, 320'den fazla kişi yaralandı. Saldırıyı Taliban üstlendi.
IŞİD'in Kerkük'e gireceği günler önce biliniyordu
IŞİD'in Kerkük'e gireceğine dair istihbaratın, ilgili makamlara günler önce iletildiği tespit edildi.
Almanya: Gerçek suçlu silahlı ve serbest
Die Welt'in güvenlik kaynaklarına dayandırdığı habere göre, Berlin'de 12 kişinin öldüğü saldırının faili olarak gözaltına alınan Pakistanlı sığınmacının tırın sürcüsü olmadığı ortaya çıktı. Haberde, Alman polisinin, "Gerçek suçlu silahlı ve serbest" dediği aktardıldı. Ayrıntılar geliyor.
Fransa Panama'yı "vergi cenneti" listesine alacak
Fransa'nın, çok sayıda kişi ve şirketin uluslararası vergi kaçakçılığı, kara para aklama, uluslararası yaptırımları delmek gibi amaçlarla Panama’da off-shore şirketler kurduğu ve banka hesapları olduğu yolundaki suçlamaların ardından bu ülkeyi "vergi cenneti" listesindeki ülkeler arasına alacağı açıklandı.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI