Selahattin Demirtaş’tan o fotoğrafla ilgili açıklama
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Twitter’den paylaştığı fotoğrafla ilgili yaptığı açıklamada, “Ölüye onu yapanın diriye neler yapacağını siz düşünün” dedi.
05 Ekim 2015 - 13:13:22

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Demirtaş, Twitter hesabından paylaştığı fotoğrafa ilişkin sorulan soruya yanıt verirken Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıklamasının yetersiz olduğunu ifade etti.

Demirtaş, şöyle konuştu:

"Neredeyse yerde sürüklenen kişiyi suçlayan ifadelerle cümle kurması ayrıca bir utançtır. O zaten kameraya yansıyan bir vaka. Orada her gün aşağı yukarı benzer olaylar yaşıyor. Ölüye onu yapanın diriye neler yapacağını siz düşünün.”

Selahattin Demirtaş, İçişleri Bakanı’nın istifa etmesi gerektiğini de kaydetti.


Ajanslar

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Yıldız: 'En başarısız olduğumuz yerler Soma ve Ermenek'
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız: 'Hiç şüphesiz ki en başarısız olduğumuz yerler Soma ve Ermenek’tir. Bunu en eksi hallerimiz olarak söylüyorum. Madencilerimize yine rahmetle anıyorum' dedi.
Hükümet'ten borcu olan vatandaşlara müjde!
Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, ''Çiftçi kardeşlerimizin Ziraat Bankası borçları yeniden yapılandırılacak ve ötelenecektir'' dedi.
Önyargıları kırmalıyız
Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, muhalefetle görüşmenin ‘Yeni Anayasa’ ve ‘Başkanlık’la ilgili önyargıları kırmayı hedeflediğini söyledi. Elvan, “Umarız tek bir kişiye odaklı yaklaşım sergilemezler” dedi.
Soylu'dan HDP sıralarına oturan büyükelçilere eleştiri
İçişleri Bakanı Soylu, 'O büyükelçiler HDP'nin grup sıralarına oturduğu zaman içim cız etti. Eyvah dedim.Terör örgütüne can suyu veriyorlar ama bir şeyi hem milletimiz hem dünya çok net anladı.' dedi.
Anayasa Komisyonu'nda kavgalı mesai
Meclis Anayasa Komisyonu'nda AK Parti'nin dokunulmazlık teklifinin görüşmeleri devam ediyor. AK Parti ile HDP'li milletvekilleri arasında çıkan yumruklu kavga nedeniyle görüşmeler 2 Mayıs Pazartesi'ye ertelendi.
Demirtaş ve Bahçeli arasında 'misillemeli şerefsiz' tartışması
MHP lideri Bahçeli'nin 'Boğaz’da, yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP’ye veren şerefsizler. Şimdi, HDP ile koalisyonu kurun' sözleri, tansiyonu yükseltti. Bahçeli'ye yanıt veren HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, 'Seçim öncesi hırsızdan hesap sorarız deyip, seçim sonrası hırsızın sarayında zevki sefa sürenler midir şerefli olanlar?' dedi.
AVUSTURYA'DAN SIĞINMACILARA ASKERİ SET
KERRUBİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
BM GENEL SEKRETERİ'NDEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI
İNGİLİZ BAKANDAN 'TÜRKİYE' AÇIKLAMASI
TİLLERSON'DAN KİM JONG UN AÇIKLAMASI
VENEZUELA HALKI ABD'NİN 'ASKERİ MÜDAHALE' İMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
TRUMP'TAN IRKÇILIK AÇIKLAMASI
İSRAİLLİ DERNEKTEN AL JAZEERA'NIN KAPATILMASINA TEPKİ
ÇİN'DEN BMGK'NIN YENİ KUZEY KORE KARARINA TEPKİ
DUTERTE: İNSAN HAKLARI MI? CANI CEHENNEME!
MISIR'DA BOMBALI SALDIRI