İyi Parti Genel Başkan Meral Akşener Twitter'dan yaptığı açıklamada Rahip Brunson'ın serbest bırakılmasıyla ilgili, “Bu papaz ajan değilse, Fetöcü, Pkk'lı değilse, niye içeri attınız? Yok eğer, bütün bu suçları işlediyse, niye bıraktınız?” dedi.

Meral Akşener'in açıklamaları şöyle:

*Ekonomik durum milletimizin cebini yakıyor. Çarşı, pazar, elektrik ve doğal gazdaki fiyat artışları ortada. Hâl böyleyken, iktidarın gayri ciddi tavırları dünyada alay konusu oluyor. Bunlar çarşıda, pazarda zabıtaya etiket inceleterek enflasyonla mücadele edeceklerini sanıyor.

*Söyler misiniz; bu durumda biz ne yapalım? Biz de, geçiş ücreti düşsün diye, Erdoğan'ın, dolara endekslediği köprülere, tünellere, otoyollara zabıta mı gönderelim?

*İhtiyacımız yerli ve yabancı yatırımcıya güven sağlamakken, komik duruma düşüyoruz. Diş macunu etiketi kontrolüyle enflasyonu azaltabileceğini zanneden, ilkel bir ülke görüntüsü veriyoruz. Çünkü, yaşadığımız sıkıntıya ancak "Damat" kadar ciddiyetle yaklaşabilen iktidarımız var.

*Meydanlarda milletimize cebinizde kaç lira var diye sorduğumuzda, Sayın Erdoğan, “Sana ne milletin cebindeki paradan.” diyordu. Kendisi, milletin cebindeki parayı dert etmiyor. Ama siyasetçinin görevi, ülkeyi yönetenin görevi, vatandaşın cebinde para var mı, yok mu, bilmektir.