Koronavirüs (Covşd-19) tedbirleri kapsamında, Türk Hava Yolları (THY), yurt içinde birçok seferini iptal etti. Alınan karar gereği sadece 14 iç hat uçuşunun yapılması kararlaştırıldı. Bu şehirler; İstanbul, Ankara, Samsun, Trabzon, Erzurum, Van, Diyarbakır, Malatya, Gaziantep, Kayseri, Konya, Adana, Antalya ve İzmir olarak belirlendi. 

THY'nin sefer tarifeleri şu şekilde:


THY Genel Müdür Bilal Ekşi, belirlenen tarifeleri Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Pazartesi İSTANBUL Havalimanından yapılacak iç hat seferleri tabloda olup, Seyahat belgesine sahip yolcularımız 4 SAAT ÖNCEDEN havalimanı satış ofislerine gelerek bu seferlere bilet alabilirler.” dedi. THY'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada ise, “Yoğunluktan etkilenmemek için bilet işlemlerinizi internet sitemiz ve mobil uygulamamız aracılığıyla yapabilirsiniz. Acentelerimiz aracılığıyla bilet alan yolcularımızın ilgili acentelerin hizmet merkezlerinden de yardım alabileceğini unutmayın.” denildi.

Açıklamada, “Uçuşunuza 72 saatten uzun bir süre varsa bilet işlemleriniz için lütfen ilerleyen günlerde bizimle iletişime geçiniz. Uçuşunuza 72 saatten kısa bir süre kaldıysa ve biletinizi Türk Hava Yolları satış kanalları üzerinden satın aldıysanız, 444 0 849 / 0850 333 0 849 numaralı çağrı merkezimize veya satış ofislerimize işlemleriniz için ulaşabilirsiniz.” denildi.