4 yaşındaki Leyla Aydemir, Ağrı'nın Bezirhane Köyüne ramazan bayramı sabahı anne ve babasıyla birlikte gittikleri dedesinin evinin önünce kaybolmuş ve 18 gün süren arama çalışmalarının ardından cansız bedeni köyden uzakta bir tarlada köylü tarafından bulunmuştu.

Minik Leyla'nın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan babasının amcasının oğlu olduğu belirtilen Mehmet Aydemir, çıkarıldığı mahkemece 'kasten öldürme' suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

Minik Leyla'nın kaybolmasının ardından sosyal medyada M.A.'nın resimleri yayımlanarak ktil olduğu iddialarına baba Nihat Aydemir, 'Leyla'nın katili amcası çıktı ve tutuklanarak cezaevine gönderildi' şeklindeki paylaşımlara isyan etmişti. Baba Nihat Aydemir, " Acılarının kendilerine yettiğini belirten baba Nihat Aydemir, "Mehmet ile ilgisi yok. Asılsız iddialarda bulunanlarla ilgili Mehmet suç duyurusunda bulunacak. Eğer öyle bir şey varsa ben, sen fark etmez, kim olsa devlet gerekeni yapar. Ama aslı olmadan paylaşmak saygısızlık. Ben de olabilirim, devlet beni götürsün, idam etsin, ona kimse karşı gelemez. Neticeyi öğrenmeden, bir şey öğrenmeden bunu yapmak çok ayıp" demişti.