hacer @ sivildusunce.com
Seçimler bitti. Milletvekilleri yeminlerini ettiler. Türkiye partisi olduğunu iddia etmeye başlayan HDP’ye de baraj atlattırılıp Meclise sokuldu. Etiler, Bebek, Çankaya, Bornova Ak Parti iktidarına karşı her evden HDP’ye birkaç oy verdirerek barajı geçmesi sağlandı. Güneydoğu’da ise tehtid ile Kürt vatandaşlarımız HDP’nin barajı geçmesine zorlandı. Türkiye halkı, HDP’nin PKK olduğunu düşünüyor, görüyor ve endişeleniyor. Şimdi Türkiye partisi olduğunu iddia eden HDP’ye sorularımız var.
1-Batı’da Türkiye partisi olmak, Ak Parti iktidarına karşı sizi pohpohlayan Beyaz Türklere karşı şirin gözükmek kolay. Güneydoğu’da da şirin olacak mısınız?
2-PKK terör örgütüne silah bırak diyebilecek misiniz?
3-Seçimlerde Güneydoğu’da Kürt kardeşlerimizi, insanlarımızı tehdit ederek, şiddet, yakıp yıkma, 6-7-8 Ekim ile gözlerini korkutarak, musluklardan kan akar afişlerini asarak, oy topladınız? Kürtlere karşı şiddetten vazgeçecek misiniz?
4-Devlet, Güneydoğu’ya okul, bina, karakol, yol, köprü, fabrika yaptığında şantiyeler basılmaktan, saldırıya uğramaktan kurtulacak mı?
5-Devletin doktoru, öğretmeni, polisi, memuru saldırıya uğramaktan kurtulabilecek mi? Valilerle uyumlu olabilecek misiniz?
6-PKK ve PYD terör örgütlerine lojistik destek, ve Kürt gençlerimizi vermekten vazgeçecek misiniz?
7-PKK’ya karşı Türkiye’yi koruyabilecek misiniz?
8-Suriye’den gelen PYD ve PKK terör örgütleri militanlarının cenazelerine şehitleriniz gözüyle bakmaya devam edecek misiniz?
9-HDP belediyeleri PYD ve PKK terör örgütlerini beslemekten vazgeçecek mi?
10-HDP’lilerin paylaştığı Güneydoğu’muzu da içine alan bir Kürt Devleti haritasını Türkiye’nin parçalanması adına paylaşmaya devam edecek misiniz?
11-Dört kez YPG güçlerince suikasta uğrayan Ceylanpınar Belediye başkanı Menderes Atilla’nın suikasta uğraması engellenebilecek mi?
12-Sırımıza dayanmış PYD-PKK terör örgütü Türkiye’nin de sınırlarını tehdit ederken, bölgede %80 olan Araplara,Türkmenlere,Çerkezlere etnik temizlik yaparken, %15’lik Müslüman Kürt nüfusa da baskı yaparak bölgeye terkettiren PYD terör örgütüne dur diyebilecek misiniz?
13-Güneydoğu esnafı baskınıza uğramaktan kurtulabilecek mi?
14-Kürt çocuklarını dağa çıkarmaktan vazgeçecek misiniz?
15-Mitinglerinizde tamamen Türkiye’nin al kırmızı bayrağını görebilecek miyiz?
16-Özerklik gibi Türkiye’yi parçalayan ve bölgeyi PKK terör örgütüne bırakacak fikirlerinizden vazgeçecek misiniz?
17-Türkiye’yi, dünyaya ve kan bağınız olan terör örgütlerinize karşı savunacak, koruyacak mısınız?
18-Seçimden bir gün sonra koruculara karşı “o keleşleri biz size doğrultmasını çok iyi biliriz” diyen milletvekilleriniz tehditlerden vazgeçecek mi? PKK’ya karşı savaşan Korucularımız korunacak, tehdit almaktan kurtulacak mı?
19-Güneydoğu’da devlet içinde devlet olup kendi vergilerinizi almaktan vazgeçecek misiniz?
20-Güneydoğu’da elektrik-su memurları saldırıya uğramaktan kurtulacak mı? Elektrik su faturaları ödenecek mi?
21-Ne olursa olsun Türkiye’nin birliğini, bütünlüğünü, Güneydoğu’yu da içine alan toprak parçalarımızı savunacak mısınız?
22-Gerçekten Türkiye partisi olacak mısınız? Etnik siyaset yapmaktan vazgeçecek misiniz?
23-Eş Başgan Selahattin Demirtaş’ın abisi bile Kandil’de PKK’lı bir teröristken!.. Terörist kardeşlerinizden vazgeçebilecek misiniz? Kandil ile bağlarınızı kopartabilecek misiniz?
24-Meclis yemin töreninde İstiklal marşı okumadınız. Nasıl Türkiye partisi olmayı düşünüyorsunuz? Ayrı bir marşınız mı var?
Tüm samimiyetimle Türkiye partisi olmanızı canı gönülden diliyorum! Tabi tüm bu sorularımızla yüzleşip doğru yolu bulursanız olabilirsiniz. Tabii bu kolay olmayacak! Terör örgütleriyle kan bağlarınız, gönül bağlarınız var! Gerçekten Türkiye’yi geleceğiniz olarak görüyorsanız bunu başarabilirsiniz! Yok eğer Güneydoğu’yu da içine alan ve Türkiye’yi parçalayan bir Kürt haritasını teröristlerle birlikte geleceğiniz olarak görüyorsanız her şey nafile… Çözüm süreci de, meclise topyekün girmeniz de… Allah’tan ümit kesilmez! Halk olarak Türkiye’yi geleceğiniz olarak görmenizi umut ediyoruz!
aceraydin@hotmail.com
https://twitter.com/hacer_aydn