hacer @ sivildusunce.com
Türkiye kalıplarına sığamayan bir ülke ve de çok hızlı bir şekilde gelişmektedir. Ekonomik, sosyal ve demokratik bir gelişme içinde kalıplarını parçalamaktadır. Ve bu durum, dünya güçlerince fark edilmektedir. Ortadoğu, her an yeni aktörlerle parçalanırken ve yeni sosyal komüniteler kurulurken Türkiye yönetimsel ve ekonomik açıdan yoluna, büyüyerek, birliğini, demokratik gelişimini sürdürerek devam etmektedir. Ve bu büyüme birilerinin gözlerine batmakta, iç ve dış ihanet şebekeleriyle Türkiye savaşmak zorunda kalmaktadır! Türkiye’nin bu ihanet şebekeleriyle savaşabilecek kudreti vardır. Türkiye’nin ayağına ne kadar taş koyarlarsa koysunlar Türkiye bunlarla her türlü savaşarak, hem ekonomik büyümesini, hem de demokratikleşmesini sürdürmektedir. Ve Türkiye dünya üzerinde layık olduğu en güzel, en güçlü yere gelecektir.
Bu dış ve iç ihanet şebekeleri şu an koz olarak Kürt halkının etnik, demokratik haklarını kendisine cephe olarak kullanarak Türkiye’ye açık bir savaş açmışlardır. Her şeyden önce et tırnak misali Türkler Kürtler bu hilal için bu al bayrak için şehit olmuşlardır!  Birlikte yaşam sürdürmeye devam edeceğimiz Kürtlerin anadil talepleri karşılanmalı ve 2. Resmi anadil olarak mecliste yasa ile kabul edilmelidir.
Bununla birlikte Kürt halkının etnik ve demokratik haklarını kullanarak Türkiye’ye apaçık bir savaş açmış PKK’nın acilen tasfiye edilmesi ve onun legal sözcülerinin PKK propagandası yapması engellenmelidir.
Kürt halkı bu gün pek çok etnik hakkına sahip olmuştur. Sadece Kürtçenin resmi 2. Anadil olması gerekmektedir. Bunu talep eden demografik bir Kürt halkı varsa ve vatandaşlarımız olarak bu istekleri karşılanmalıdır. En hızlı ve etkili bir şekilde PKK ve yandaşları Türkiye’den temizlenmelidir.
Başbakan Ahmet Davutoğlu “Bir Türkün Türkçe konuşması ne kadar doğal ve saygınsa bir Kürdün Kürtçe bir Arabın Arapça konuşması da o kadar doğaldır ve saygındır. Rabbim bizi birbirimizi tearuf edelim/tanıyalım diye farklı dilde yarattı. Hangi dili konuştuğunuz değil; hangi mesajı verdiğiniz önemli.” Demiştir. Artık bu farklıklarımızı bir zenginlik işareti olarak gören yöneticilerimiz var. Bunu herkes görüyor.
Türkiye toprakları için daima parçalamayı söz konusu edinmiş, Türk sosyalistlerin de etkisine girmiş, bu gün tek hedefleri Ak parti düşmanlığı olan Kemalist gruplar ve Paralel ihanet şebekeleriyle iş gören bu terör örgütleri top yekûn tasfiye edilmedikçe ne Kürtlere ne de Türklere huzur vardır!
Ak Parti Düşmanlığı!
Ak Parti düşmanlığı maalesef Kemalistlere kendi ülkelerini, vatanlarını bir dünya haritasının affedersiniz bir G..tün üzerinden gösterilerek Türkiye’yi ise G..t harita üzerinde dübüründe göstererek yayımlayan  ve bunu sosyal medyada paylaşacak kadar vatan şuurundan, asaletinden yoksun Kemalistler var! Atatürk yaşasaydı kesin bu Kemalistleri vatana ihanetten asardı.
Bu insanlarda (Cemaatçilerde Kemalistlerde) bir vatan bilinci hiç oluşmamış! Her millet bir asalet taşır. Ve o asaleti kimseye çiğnettirmez. İç siyasal durum ne olursa olsun vatanına saygı duyar. Rejim muhalifi bir İranlı, Molla rejiminde yaşayamayan İranlılar ne olursa olsun kendi ülkelerini savunur ve yüceltirler! Ama bizim ülkemizdeki bazı gruplar siyasal kaybedişlerinde vatanlarına ihanet edecek şekilde kötü haritalar üzerinden ülkelerine küfrederler. Bu Vatana saygı duymayan ne başkasına saygı duyar ne de kendisine… Her şeyden önce kendisine… Ülkemizde kötü olanı düzeltmek, doğru olanı yapmak hepimizin borcu ama sevmediğimiz bir siyasal irade de olsa ki bu siyasal irade demokrasinin kurallarıyla gelmiştir ve de onunla gidecektir ama insan yaşadığı toprakları bir g..t üzerinde haritada göstermeyecek kadar bir akla, asalete, benlik bilincine sahip olmalıdır diye düşünüyorum!
Bu süreçte herkes turnusol kâğıdı gibi ortaya çıkacaktır.   Ve biz kimlerle bu vatan için öldüğümüzü göreceğiz ve onlarla yola devam edeceğiz!
aceraydin@hotmail.com
https://twitter.com/hacer_aydn