Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın konuşmasından satır başları şöyle;

*"Enflasyonla mücadele programının meyvesini yakında toplamaya başlayacağız. Yapısal adımlarla desteklediğimiz bu sürecin sonunda enflasyon ve faiz denen iki prangadan ekonomimizi adım adım kurtardığımızı hepimiz göreceğiz."

*"Logoya sahip çıkan mücadeleye destek veren herkesi ayrı ayrı destekliyorum. Enflasyonla mücadelede önce ekim ayı rakamları ile birlikte sonrasında ise aşağı yönünü sürdürerek devam edeceğiz."

*"Türkiye'nin 2023 hedefi hayali bir hedef değil vizyonel bir hedeftir. Kurdaki volatilitenin önüne geçilmesi ile birlikte aşağı yönlü seyir kendisini göstermeye başladı, bu sürecin daha da güçlenerek gerçekleşeceğinden hiçbir insanımızın şüphesi olmasın."

*"Ekonomide özellikle son dönemdeki dış ticaret rakamlarına bakıldığında dengelemenin başladığını görmeye hepimizi şahit olduk. Dengeleme süreci arzu ettiğimiz seviyeden daha iyi gidiyor. Enflasyon, kur ve faiz açısından kötü bir dönemi geride bıraktık. Ekim ayı rakamlarına ilişkin gelen sinyallere bakıldığından yeni bir rekorun geleceğine inanıyoruz."