Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın, Melih Gökçek'i suçlayan açıklamalarını köşesine taşıyarak, "Kulislerde Tuna'nın bu çıkışıyla adaylık şansını yok ettiği konuşuluyor" dedi.

Mahmut Övür, "Ankara'da yerel seçim kulisleri" başlıklı yazısında AK Parti kulislerinde şimdi hem yeni hem de güçlü bir isimden söz ediliyor" ifadesine yer verdi.

Övür'ün yazısından kesitler şöyle:

AK PARTİLİLER HASAN DOĞAN'I İSTİYOR

Başkan Erdoğan'ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan… Doğrusu AK Partililer Doğan ismini Ankara'ya yakıştırıyor ama Cumhurbaşkanı'nın buna izin vermeyeceği söyleniyor. Bu arada mevcut belediye başkanı Mustafa Tuna'nın önceki gün Melih Gökçek'i suçlayan tweet'i ortalığı hayli karıştırdı. Kulislerde Tuna'nın, bu çıkışıyla kendi ayağına kurşun sıkarak bir ihtimal olan adaylık şansını yok ettiği konuşuluyor.

CHP'NİN ADAYI MANSUR YAVAŞ

CHP'nin Ankara'daki tek umudu ise yine Mansur Yavaş. Ancak, Yavaş, henüz kararını vermiş değil. Anket yaptırıyor, kanaat önderleriyle görüşüyor ve eski havayı yakalayamayacağı korkusu yaşıyor. Kısaca Ankara'da birçok bilinmezin bir araya geldiği bir seçim süreci yaşanıyor.

İSTANBUL İÇİN BAKAN'IN ADI GEÇİYOR

Gündemde İstanbul ve İzmir de var. AK Parti kulislerinde İstanbul için yeni bir isimden daha söz ediliyor; icraatçı kimliğiyle bilinen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan...CHP İstanbul için ise Ankara kulislerinde bir adım önde olan isim Akif Hamzaçebi...