DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin kuruluşunun ikinci yıl dönümünde güne ekibiyle birlikte Anıtkabir’i ziyaret ederek başladı. Babacan, Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:

‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ilkesi yolumuzu aydınlatıyor’

“Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Demokrasi ve Atılım Partisi’nin kuruluşunun ikinci yıl dönümünde huzurunuzdayız. Bundan bir asır önce tüm dünyaya haykırdığınız ‘Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesi yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. En ağır koşullar altında dahi, gücünü ve meşruiyetini milletin egemenliğinin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden alma kararlılığınızı, günümüze taşımaktan büyük bir onur duyuyoruz.”

‘Türkiye’yi uluslararası alanda saygın bir devlet haline getirme sorumluluğunu kalbimizde hissediyoruz’

“Cumhuriyetimizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma hedefimizde emin adımlarla ilerliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’ni uluslararası alanda itibarlı ve saygın bir devlet haline getirme sorumluluğunu kalbimizde hissediyoruz. Partimiz üçüncü, Cumhuriyetimiz yüzüncü yaşına girdiğinde özgür, adil ve zengin bir Türkiye’ye ulaşma hedefiyle durmadan ve yorulmadan çalışıyoruz. Sizin ve yol arkadaşlarınızın ruhu şad olsun.”

 


Hibya Haber Ajansı