Bolu Belediye Başkanı Özcan, belediye bütçesinden yardımı kestikleri halde yabancı uyrukluların şehirden gitmediklerini ifade ettiği açıklamasında, ''Bu misafirlik çok uzadı. Bana 'faşist' diyecekler. Hiç umurumda değil" dedi.

Özcan, Bolu'da ikamet eden yabancı uyruklulardan 10 kat fazla su faturası ve katı atık vergi ücreti alınacağını duyurdu.

Özcan, faşizan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

*"Arkadaş, yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. 'İş yeri ruhsatı vermiyorum' diyorsun gitmiyorlar. Biz yeni önlemler almaya karar verdik"

*"Yabancı uyruklu kim varsa abonemiz olan, su fiyatlarına, katı atık ücretlerine başta olmak üzere bazı ücretlerde 10 kat zam yapacağız. Türk vatandaşıyla yabancı uyruklu vatandaş aynı fiyattan suyu kullanamayacak. 10 kat suya, 10 kat katı atık vergisi ücretine zam yapacağız" 

*"Bunu niye yapıyoruz? Gitsinler istiyoruz. Bu misafirlik uzadı. Benim elimde yetki yok ki zorla, zabıtayla şehrin dışına bırakıp koyayım. Bir ara sınırlar açıldığında biz otobüsleri ücretsiz yapıp insan gönderdik. Şimdi de göndermeye hazırız. Gönderelim gitsin."

*"Gitsinler dava açsınlar. Ben hukukçuyum. Aldığım kararın gerekçesini de sebebini de söylüyorum. Biliyorum ki bu açıklamamdan sonra birileri hakkımda suç duyurusunda bulunacak. Gene çıkıp birileri insan haklarından bahsedecek, bana 'faşist' diyecek. Hiç umurumda değil"