İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ve AB üyesi ülkelerin büyükelçileriyle bir araya geldi. Görüşmeyle ilgili partiden şu bilgiler aktarıldı:

"İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Ankara’da mukim Büyükelçiler ile zaman zaman değerlendirmeler yapmak üzere bir araya gelmektedir. Bu toplantıların bir yenisi bugün Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut’un ev sahipliğinde ve AB üyesi devletlerin Büyükelçilerinin de katılımıyla bir çalışma yemeği şeklinde gerçekleştirilmiştir.

Toplantıda Genel Başkanımızın beraberinde Uluslararası Politikalar Başkanı, Bursa Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Kamil EROZAN, Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Prof. Dr. Bahadır ERDEM ile Aydın Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Aydın Adnan SEZGİN de bulunmuştur.

Güncel ulusal ve uluslararası siyasi ve ekonomik gelişmelerin ele alındığı toplantıda İYİleştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem hususunda Partimizce yapılan çalışmalar konusunda muhataplarımıza bilgi verilmiş ve ülkemizin Avrupa Birliği üyeliği perspektifi konusunda da görüş alış-verişinde bulunulmuştur."

Sivil Düşünce Haber Portalı