CHP Parti Okulu, Parti’nin siyasi kadrolarını yetiştiren eğitmen ordusuna, partinin öz gücü olan üyeleri arasından yeni isimler ekledi. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Okulu 26/27.02.2022 tarihleri arasında düzenlediği Eğitici Eğitimi ile siyasi kadroları yetiştirecek eğitmen kadrosuna yeni eğitmenler kazandırdı. Parti Okulu’nda iki gün boyunca aralıksız süren eğitimlere Ankara, Gaziantep, Aydın, Elazığ, Malatya, Niğde, Afyonkarahisar ve Amasya  illerinden katılım sağlandı. Katılımcılar, Üyelerin Temel Siyasi Eğitimi’ne katılarak, eğitim esnasında tasarladıkları sosyal projelerini hayata geçiren isimler arasından belirlendi.

Yeni Eğitmenler Çalışmalara Başladı

Eğitmler ülke genelinde CHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu ve 24-26. Dönem Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı ve Parti Okulu Genel Koordinatörü Tuba Canlı’nın koordinasyonunda yapılıyor. Ankara’da yapılan eğitimde Aytuğ Atıcı, Tuba Canlı, Aylin Yaman eğitmen, Taner Kırmızıgül, Muratcan Işıldak, Murat Daşdemir, Ferhat Köprülü ve Ezgi Çakır danışman olarak görev aldı.

Eğitimin açılış konuşmalarında, Parti İçi Eğitim Birimi Sorumlusu Prof.Dr. Aytuğ Atıcı yapılan eğitim çalışmalarının CHP’ye katkılarından ve öneminden bahsetti.

 Ankara il Başkanı Ali Hikmet Akıllı, eğitimin birinci günü öğleden sonra Parti Okulun’da katılımcılar ile görüşüp kolaylıklar diledi.

İki gün boyunca Yetişkin Eğitiminin Temel Özellikleri, Etkili Sunum Yöntemleri ve İletişim, Sosyal Proje Yönetimi gibi eğitimler alan katılımcılar aynı zamanda Atölye Çalışmaları yaparak birer siyasi sunum gerçekleştirdiler.

Eğitimin ardından Parti Okulu’nun yeni eğitmenleri illerine dönerek, Sokak Örgütlenmesi ve Üyelerin Temel Siyasi Eğitimi çalışmalarında görev almaya başladılar.


Hibya Haber Ajansı