MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında önemli açıklmalrda bulundu:

*Trump'ın F-35 teslimatını askıya alan sakat kararının bizim nezdimizde hiçbir kıymeti yoktur.

*Bu papaz niye bu kadar mühimdir? Nelerdir saklanan? ABD'yi bir papaz için gemileri yakmaya götüren asıl sebepleri biz ve Amerikan halkı ne zaman öğrenecektir? Bu kiralık şahsın karanlık irtibatları vardır. Bağımsız, tarafsız Türk mahkemelerinde hukuki süreç devam etmektedir.

*Pensilvanya'daki hain yarından tezi yok ülkemize iade edilirse papazın teslimi de gündeme gelecektir. İki ülkede istediğini alacaktır. Mesele sadece papaz ise konu kapanmış olacaktır.

*"15 Temmuz'da tepemizden atılan bombalarla pimi çekilen döviz bombası aynı cani merkezlerde imal edilmiştir. Oyun büyüktür

*ABD yönetimi stratejik ortaklığa ihanet etmiş, kendi ayağına sıkmıştır.

*Biz savaş meydanlarında döviz çıkar mı iner mi derdine kapılmadık. Vatan dedik millet dedik. Can verdik, kan akıttık.

*Biz kurla kurulmadık, dövizle devrilmeyiz.

*Ekonomik çakalların serbest dolaşımını arzuluyorlar. TL'yi eritip milletimizin kazanımları mahvetmenin amacındalar.

*Kuru soğanla yaşamasını da biliriz. Yeter ki bağımsız yaşayalım. Bugün kaybeddiysek yarın buluruz. Bugün az yediysek yarın tıka basa doyarız. Ancak vatanın telafisi yoktur.

*Geçen hafta açıklanan yeni ekonomik yaklaşım isabetlidir. Yaklaşımı modele çevirecek kutlu bir tefekküre ihtiyaç vardır.

*Biz akıl sağlığı tartışmalı bir siyasetçinin Twitter mesajlarına mı hasassiyet göstereceğiz yoksa milletin erdemine mi?

*ABD menşeli teknoloji ürünlerine yapılan boykot kararını ve ek mali yükümlülükleri samimiyetle desteklediğimizi belirtmek istiyorum.

*Türkiye bir ekonomik kriz içersinde değildir. Türkiye'de yaşananlar bazı Nobel ödüllü iktisatçıların uyduruk tezlerinin aksine Asya kriziyle uzaktan yakından alakası yoktur.

*Dolar üzerinden yapılan köprü ve otoyol ücretleri TL üzerinden yapılandırılsın.

*Adam Smith bile savunmanın zenginlikten öte olduğuna vurgu yapmıştır.

* 15 gelip 15 gidenlerden haberleri yokmuş gibi davranıyorlar. Biraz ayıp ediyorlar.