Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sahada her bir vatandaşla görüşerek taleplerini dinlediklerini, çözümler üretmeye gayret ettiklerinin bildirdi.

Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yangın afetinin 6. gününde alandaki 257 kişilik ekip ve mobil laboratuvarlarıyla hasar tespit çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Bir ve beraberlik halinde, seferberlik ruhuyla çalışarak vatandaşların yaralarını sarana kadar sahada olduklarını vurgulayan Kurum, şunları kaydetti:

''Mersin, Adana, Osmaniye ve Kilis'teki hasar tespit çalışmalarımızı tamamlamıştık. Manavgat ve Marmaris'te de hasar tespitlerimize vakit kaybetmeden devam ediyoruz. Hiçbir vatandaşımızı gözü yaşlı bırakmayacağız, onları evlerine ve iş yerlerine en yakın zamanda kavuşturacağız. Antalya Manavgat'ta 2 bin 725 binada; 974 konut, 40 ticarethane, 278 ahır ve 485 diğer hane olmak üzere toplam 1.777 bağımsız birimin ağır hasarlı, acil yıkılacak ve yıkık olduğunu tespit ettik. Tespitlerimize aralıksız devam edecek, hemşehrilerimizin acılarını dindireceğiz. Muğla Marmaris'te de Siteler, Armutalan, Bayır, İçmeler ve Turunç Mahallelerimizdeki hasar tespit çalışmalarımızı gece gündüz çalışarak yapıyoruz. Marmaris'te 109 binanın ağır hasarlı, acil yıkılacak ve yıkık olduğunu tespit ettik. Afetten etkilenen tüm yerlerde hızla hareket ederek çalışmalarımızı tamamlıyoruz. Sahada her bir vatandaşımızla görüşerek taleplerini dinliyor, çözümler üretmeye gayret ediyoruz.''
 

Hibya Haber Ajansı