Piyasa Gündemi

 

ABD Başkanı Biden'ın yeni destek paketi hazırlığı kitabındaki diğer boyama kaynaklara günandırılan haberler ön plana çıkıyor. Yeni bir destek paketinin resmi kaynaklarca vakası durumunda bu gelişmenin mevcuttaki enflasyon endişeleri üzerinde izlenecektir. TCMB'deki değişim değişimi sonrasında yurt içi piyasalarda denge arayışı devam eden, Ak Parti'nin bugün gerçekleşecek kongresi yurt içinde takip takiben. 

 

Açıklanacak Önemli Ekonomik Önemli  

     

• 12:00 Euro Bölgesi - Öncü İmalat / Hizmet PMI Önem: Yüksek

• 16:45 ABD - Öncü İmalat / Hizmet PMI Önem: Yüksek

 

BIST-100 Güne Başlangıç

 

Vaka sayılarında yeniden etkili olan artış eğilimi ve üçüncü dalga endişeleri ile gündemdeki enflasyon endişeleri hisse piyasaları üzerinde baskı oluşturuyor. Güne sert satışlarla ilgili BIST-100 göstergesinde ilerleyen saatlerde toparlanma çabası ön çıkarken, endeks günü% 0,13'lük ile bir düşüşle 1.377,43 puandan tamamladı. ABD borsaları günü düşüşlerle tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri yataya yakın bir seyir izliyor. Asya piyasalarında kırmızı bir renk hâkim. Avrupa borsalarının güne hafif satıcılı açılış başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 7,85 - 7,88 şehirde bulunan Dolar / TL, bu sabah 08:40 itibariyle 7,92'li seviyelerden işlem görmekte. Son günlerde sert fiyat sıraları aldığımızda BIST- 100 bitişi güne volatil bir açılışla başlamasını sağlayacak.

 

BIST-100 Strateji

 

BIST 100 listesinde dün gün içinde en düşük 1.256 seviyesi düşük sülaleye kalan suşlara gelen alımların ile günlük kayılar geri alındı ​​ve yatay bir kapanış gerçekleşti. Bugün için yurtdışı piyasalar negatif bir seyir içeride Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın partisinin kongresinde yapacağı açıklamalara odaklanılmış durumda. Buradan verilecek mesajlar her iki yönde de sert hareketlere neden olabilir. Kısa vadeli teknik seviyelerinin öneminin azaldığı endekste geçtiğimiz hafta zirve ve dünkü dibi referans aldığımızda geri dönüşte% 38,2 -% 50 ve% 61,8 sıralı sıra ile 1.383 - 1.423 ve 1.462 seviyelerinde bulunuyor. Abone ise 1.314 - 1.290 ve 1.256 diğer olarak izlenebilir. 

 

 

 

Kaynak Gedik Yatırım

Hibya Haber Ajansı