Erdoğan'ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

Bugün burada yaklaşık 2.5 yıllık bir aradan sonra bizleri bir araya getiren Rabbime hamdediyorum.

Tabi Adana'ya boş gelinmez. Bugün yaklaşık 2.2 milyar liralık kamu yatırımı ile 1.8 milyar liralık özel sektör yatırımlarının resmi açılışlarını yapıyoruz.

Eğitimde 63 okulu, gençlik ve sporda yeni stadyumun ikmal inşaatının, 1000'er kişilik 2 öğrenci yurdunun açılışlarını yapıyoruz. 

250 yataklı Ceyhan Devlet Hastanesi'nin, 112 biriminin de aralarında bulunduğu yatırımların açılışlarını gerçekleştiriyoruz. Adalette lojmanların resmi açılışlarını yapıyoruz.

Bu yatırım sayesinde Türkiye’nin ihracatında otomotivin ardından 20 milyar dolarlık rakamıyla ikinci sırada yer alan kimya sektöründe dış ticaret açığı vermekten kurtulacağız.

Temelini atacağımız petro-kimya tesisi ve açılışını yapacağımız fabrikalar Türkiye'nin en zor şartlarda dahi hedeflerini nasıl kararlılıkla ilerlediğini sembolüdür.

Adana Mersin arasındaki tren hattında tamamlanan kısımlarını hizmete alıyoruz. İller Bankamızın çeşitli ilçelerinde tamamladığı alt yapı üst yapı projeleri ile TOKİ projelerini hizmete açıyoruz. 

Tarımda kırsal kalkınma ve orman yatırımlarının resmi açılışlarını yapıyoruz. Kültür ve turizmde yeni müzenin ikinci etabının da açılışını yapıyoruz. Sanayi ve teknolojide Çukurova Kalkınma Ajansı'nın desteklediği projeler ile alt yapı yatırımlarının açılışlarını yapıyoruz.

Türkiye'ye güvenip yatırım yapan hiç kimse pişman olmaz. Tam tersine, sağladığı büyük kazançtan hep memnuniyet duyar.

Otomotiv ardından 2. sırada yer alan kimya sektöründe dış ticaret açığı vermekten kurtulacağız. Türkiye'ye güvenip yatırım yapan kimse pişman olmaz.

Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm yatırımcıları küresel üretim ve lojistik sisteminin yeni baştan kurulduğu şu dönemde Türkiye'nin kendilerine sunduğu imkan ve fırsatları değerlendirmeye davet ediyorum. Gelin hep birlikte kazanalım diyerek kapılarımızın yatırımcılara açık olduğunu tekrarlamak istiyorum. 

Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm yatırımcıları Türkiye'nin kendilerine sunduğu imkanları ve fırsatları değerlendirmeye davet ediyorum.

Bay Kemal, bak bugün 26 tane fabrikayı açıyoruz. İhracatımız her ay rekorlar kırarak artıyor.

Ülkemiz bu yılın ilk çeyreğinde 7.2, ikinci çeyrekte ise 21,7 büyüme oranları ile yükseliş trendini sürdürdü. Hiç şüphesiz, bu başarının ardındaki asıl kahramanlar yatırımcı ve işçisiyle özel sektörümüzdür.

Sıkıntılarımız elbette var ama hepsinin de çözümü bizde mevcut. Tüm dünyanın siyasi, sosyal, ekonomik sorunların ateşiyle kavrulduğu bir dönemden geçiyoruz.

Biz ülkemizin en az hasarla, hatta çoğu alanda çok büyük kazanımlarla bu dönemi geride bırakması için çalışıyoruz. Küresel düzeyde enerji, mal, hizmet fiyatları fahiş oranda arttığı halde biz bunları 3'te biri 5'te biri yansıtarak vatandaşlarımızı koruyoruz.

Amerika'nın İngiltere'nin halini görüyorsunuz değil mi, benzin yok benzin. Almanya'da, Fransa'da kuyruklar, yiyeceklerini bulamıyorlar. Türkiye'de böyle bir sorun yok."

İstihdamda salgın öncesi döneminden de üstüne çıktık.Yeşil Kalkınma Devrimi ile sanayiden ihracata her alanda ülkemizi yeni bir seviyeye çıkartıyoruz."

Çukurova Bölgesel Havalimanı Projemizi 2023'e tamamlayıp hizmete sunmayı planlıyoruz."

Hibya Haber Ajansı