Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı RECEP Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Bu ülkenin bir de tatlı su siyasetçileri vardır, onların da yüzleri seçimden seçime görülür.

Kuru kuruya demokratlık yapmadık. Milletimize her alanda Cumhuriyet tarihinin tamamında yapılanların kat ve kat üstünde hizmetler getirerek, bu mücadeleyi yürüttük.

Hamdolsun bu sayede 81 vilayetin tamamında eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye, spordan toplu konuta her alanda yüzümüzü ağartacak hizmetlere imza attık.

Bugün de her ay bir kaç tane köprü, yolun, barajın, tesisin açılışını gerçekleştirerek hizmet siyasetimizi, eser siyasetimizi sürekli bir adım öteye taşıyoruz.

Sel gider kumu kalır, insan ölür eseri kalır. İnşallah son nefesimize kadar milletimize eser bırakmak için çalışmayı sürdüreceğiz.

Geçtiğimiz yılı dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgını, onun yol açtığı sıkıntıların gölgesinde tamamladık.

Vatandaşlarımızın kendisini sahipsiz hissetmemesi için ne gerekiyorsa yaptık. Aynı şekilde halen süren yatırımları süratle tamamlayarak, milletimizin hizmetine sunmaya özel önem verdik.

Küresel siyasi ve ekonomik düzenin yeniden yapılanma sürecinin salgınla birlikte hızlandığı gerçeğini göz önünde bulundurarak, ülkemizi yeni döneme hazırlayacak çalışmalara yönelik eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye gereken reformları yürütüyoruz.

Doğu Akdeniz'den Karabağ meselesine kadar kritik meselelerde ortaya koyduğumuz güçlü irade sayesinde bu konudaki kararlılığımızı tüm dünyaya gösterdik.

Türkiye'nin bölgesel ve küresel gücü yükseldikçe ülkemize yönelik saldırıların da küresel siyasi ve ekonomik düzenin yeniden yapılanma sürecinin salgınla birlikte hızlandığı gerçeğini göz önünde bulundurarak, ülkemizi yeni döneme hazırlayacak çalışmalara yönelik eğitimden sağlığa ulaşımdan enerji gereken reformları yürütüyoruz.

Artık bölgemizde kapalı kapılar ardında yapılan planlar masumların kanı pahasına uygulanamıyor. Artık bölgemizden tabii kaynakların kolayca yağmalanması için rahatça savaşlar çıkaramıyorlar.

Artık bölgemizde küçük çekişmeler kangren haline dönüştürülerek ülkeleri cendereye alamıyorlar.

İnşallah bu tarihi mücadelenin en zorlu kısımlarını geride bıraktık, bundan sonra ektiğimiz tohumların toplama vaktidir.

Geçtiğimiz 18 yılda Türkiye'nin demokratik ve ekonomik kalkınması yolunda büyük mücadeleler, gayretler ve fedakarlıklar sonunda elde ettiğimiz kazanımlara göz dikenlerin pervasızlıkları giderek artıyor.

CHP'nin başındaki zat tam 56 gündür partisindeki taciz ve tecavüz olaylarına ses çıkarmıyor.

Ülkemizin ve milletimizin geleceği için vizyonu, hedefleri, projesi olan tek partisiyiz

Diğer Partiler ise 18 yılın sonunda bizim yaptıklarımızı tartışmanın ötesinde yeni bir şey söylemenin hala çok uzağındadır

Gönül seferberliği anlayışıyla milletimize ne kadar yakın olur kendimizi anlatırsak yalanları ortaya koyarız.


Hibya Haber Ajansı