Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

 

AK Parti teşkilatlarımızı geçtiğimiz yıl salgının yol açtığı tüm sıkıntılara rağmen 1 milyon yeni üyeyi partimize kazandırmayı başarmış olmasından büyük bir memnuniyet duyuyorum.

 

İlk günden beri olduğu gibi yeni seçilen teşkilatlarımızda görev alan kadrolarımızın da milletimizle olan gönül bağımızı sürekli güçlendirmek için gece gündüz çalışacağına inanıyorum.

 

Biz 2001 yılında partimizi kurduğumuzda Türkiye yakın tarihinin en uzun bunalımlarından, krizlerinden, sorunlarından birini yaşıyordu. Milletimiz, AK Parti'yi bir umut olarak görmüş ve kuruluşunun üzerinden 15 ay gibi kısa bir süre sonra hem de güçlü bir şekilde tek başına iktidara getirmişti. Hamdolsun milletimizin güvenini boşa çıkarmadık.

 

18 yılda karşımıza çıkan, çıkartılan engelleri asla unutmadık, unutmayacağız. Milletimizin desteğiyle tuzakları birer birer nasıl açtığımızı daha dün gibi hatırlıyorum.

 

AK Parti'nin ülkeyi yönetmesinin önüne geçmek için sergilenen haksızlıklar, hukuksuzluklar, ahlaksızdır hafıza kayıtlarımızda duruyor. Terör örgütlerinin şehirlerimizi kan gölüne çevirmek, sınırlarımızı taciz etmek için başlattıkları saldırılarda verdiğimiz kayıpların acısı hala yüreğimizide.

 

Tüm bu saldırılardan ve tuzaklardan kurtulan Türkiye, bugün artık bölgesinde ve dünyada dengeleri belirleyecek bir konuma ulaşmıştır. Ülkenin ve milletin enerjisini sömüren, vaktini zayi eden, dikkatini dağıtan, rotasını şaşırtan sunni kavgaları geride bıraktıkça önümüzdeki aydınlığı daha iyi görmeye başladık.

 

Eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye, spordan sosyal güvenliğe kadar her alanda Cumhuriyet tarihinin tamamında yapılan hizmetlerin 5 katını, 10 katını hayata geçirerek ülkemizi gerçek anlamda kaldırdık.

 

Daha düne kadar kendi sınırları içindeki teröristlerle mücadele etmekte zorlanan bir ülkeyken, neredeyse yarım düzine sınır ötesi harekatını aynı anda gerçekleştirebilen bir ülkeye dönüştük.

 

Türkiye'nin geleceği ile ilgili, hayali olan, vizyonu olan, hedefi olan, projesi, programı, planı olan tek parti AK Parti'dir. Diğerleri sadece eski Türkiye kalıntısı polemiklerle, yalanlarla, iftiralarla siyaset yapıyormuş gibi görünerek vakit öldürmektedir.

 

Tacizlerin, tecavüzlerin, hırsızlıkların, arsızlıkların hesabını veremeyenler, bu ülkenin topyekün yönetimine talip olmaları tam bir kara mizah örneğidir.

 

Şu ana kadar duyduğumuz tek taahhütleri Türkiye'yi 18 yıl öncesine geri götürmek olanlara cevabımızı ülkemizin önüne çeyrek asırlık, yarım asırlık, bir asırlık vizyon koyarak vereceğiz.

 

Onun için şimdiden reform gündemimizi oluşturmaya başladık. Ekonomide ve hukukta atacağımız reform adımlarıyla ilgili hazırlıklarımız kamuoyuna sunma aşamasına gelmiştir.

 

Çok daha köklü reformlar için yürüttüğümüz çalışmaları da günü geldiğinde milletimizle paylaşacağız.

 

Bu süreçte kongrelerimizde görev alan il yönetimlerimize, ilçe teşkilatlarımıza çok önemli görevler düşüyor.

 

 

Hibya Haber Ajansı