Bedensel Engelliler Sanat Tiyatro Topluluğu (BST) oyuncularının oynadığı tek perdelik “Oyun İçinde Oyun” adlı tiyatro gösterimine sponsor olan ve oyuna katkılarından dolayı teşekkür plaketi alan iş insanı Şair Yazar Sait Dervişoğlu, herkesin engelli adayı olduğuna dikkat çekerek, engellilere engel değil çözüm olunması gerektiğini söyledi.

 

Bedensel Engelliler Sanat Tiyatro Topluluğu (BST)'nun tek perdelik komedi/dram türündeki “Oyun İçinde Oyun” isimli doğaçlama oyunu Mersin Kongre ve Sergi Sarayında oynandı. Dervişoğlu Tarım’ın sponsorluğunu üstlendiği etkinliği Dervişoğlu Tarım Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sait Dervişoğlu, Mersin Sakatlar Derneği ile Engelli derneklerinden birçok kişi izledi. Tiyatro gösteriminin ardından Dervişoğlu Tarım Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sait Dervişoğlu’na engellilere yönelik yaptığı çalışmalar ve tiyatro gösterimine sponsor olduğu gerekçesiyle bir teşekkür plaketi takdim edildi.

Türkiye Sakatlar Derneği Mersin Şubesi Başkanı Mürsel Çiftçi, Sait Dervişoğlu’nun her zaman engellilerin yanında yer aldığını belirterek, Dervişoğlu’na tiyatro etkinliğine sponsor olduğu için de çok teşekkür ettiklerini dile getirdi.

Daha sonra alkışlar eşliğinde bir konuşma yapan Şair Yazar Sait Dervişoğlu, herkesin engelli adayı olduğuna dikkat çekerek, şöyle konuştu;” Engellilere çözüm olmalıyız. Her zaman engellilerin yanında oldum ve olmaya devam edeceğim. Böyle güzel bir sanatsal etkinlikte engelli kardeşlerim ve aileleriyle birlikte olmanın gururunu yaşıyorum. Engelli dernekleriyle hep iç içeyim. Pandemi süresince Tabletleri dağıtırken birçok engelli derneğimize tabletler verdik. Toplum olarak engellilere çok değer vermeliyiz. Onların yanında olmalıyız. Onların sorunlarına çözümler üretmeliyiz. Engelliler için gerekli tedbirler alınmalı ve onlar için kolaylaştırıcı çalışmalar yapılmalıdır. Türkiye’de 8 milyonun üzerinde engelli vardır. Engellilerin sağlık başta olmak üzere sosyal, kültürel ve ekonomik yönündeki hakları daha da iyileştirilmelidir. Engelliler için elimden ne gelirse yapacağım. Her zaman onlarla beraber olacağım.”