AP'nin haberine göre, FlyDubai, Kırgızistan'a giden Boeing 737-800'lerinden birinin "küçük bir olaydan" etkilendiğini ve standa geri dönmek zorunda kaldığını söyledi. Yolcuların daha sonraki bir uçağa bindiğini ve altı saat sonra ayrıldığını söyledi.
Havayolu, "FlyDubai olayı araştırmak için yetkililerle birlikte çalışacak" diyerek, çarpışmanın uçaklardan birinin kanat ucuna zarar verdiğini de sözlerine ekledi.
Gulf Air, uçaklarından birinin "kuyruğundaki başka bir havayolunun uçağından etkilendiğini" söyledi. Gulf Air, olaya karışan uçağı tanımlamadı, ancak "tüm yolcuları nihai varış noktalarına yeniden bağlamak için çalıştığını" söyledi. Gulf Air, yolcuları Dubai Uluslararası Havalimanı'ndan Manama'daki Bahreyn Uluslararası Havalimanı'ndaki merkezine uçuyor.
Koronavirüs pandemisi öncesinde uluslararası seyahat için dünyanın en yoğun havalimanı olan Dubai Uluslararası Havalimanı, çarpışmanın onları iki pistinden birini iki saatliğine kapatmaya zorladığını söyledi. Operasyonların kapanmadan etkilenmediği belirtildi.