İlk incelemelerde aşı çadırının etrafına benzin döküldüğü ve belirli noktalarda alevlerin başladığı belirlendi. Bayonne savcılığı ve Bayonne polisi tarafından yürütülen soruşturmalara dayanarak olayla ilgili kundaklama soruşturması başlatıldı.

Fransa'nın Nice şehrinde 2 Temmuz'da harekete geçen aşı karşıtları, aşı merkezine gece girerek çadır ve masanın üzerine aşı karşıtı yazılar yazdı.

Fransa ortalığı karıştırdı! Eylemciler aşı merkezini ateşe verdi


Cumhurbaşkanı Macron, geçen hafta hastane ve huzurevinde çalışanların aşılanmasının zorunlu olacağını ve Covid-19 sağlık kartı uygulamasının ülke genelinde hayata geçirileceğini duyurmuştu. 


Aşı yaptırmayanlar kovulabilir
Sağlık Bakanı Olivier Veran, insan hak ve özgürlüklerine aykırı bir açıklamada bulunarak, 15 Eylül'den itibaren aşı olmayan sağlık çalışanlarına maaşlarının ödenmeyeceğini ve işten çıkarılabileceğini duyurdu.

21 Temmuz'dan itibaren ise 12 yaşını doldurmuş her vatandaş için PCR testi sonucu negatif olan bir sağlık kartı veya aşı sertifika bulundurması zorunlu olacak. Ağustos ayından itibaren vatandaşların PCR test sonucu negatif göstermeleri veya girişte aşı kartlarını göstermeleri istenecek. Kafeler, restoranlar, hastaneler, bakım evleri, uçaklar, trenler ve otobüslere kartsız girilemeyecek.