Veri ve analitik alanında uçtan uca teknoloji, yazılım ve çözümler geliştiren Komtaş, ekosistem bünyesinde yer alan İstanbul Data Science Academy ile Google Cloud’un Türkiye’deki ilk ve tek yetkili eğitim merkezi oldu. Komtaş, sunduğu çözümleri Google teknolojisi ile birleştirerek firmalara katma değer sağlayabilecekleri iş çıktıları üretme imkanı sunarken, sağladığı eğitimler ile kurumların bulut teknolojisinde yetkinlik kazanmalarına destek olacak.

Veri, analitik ve yapay zeka alanında Türkiye’nin en büyük ekosistemine sahip Komtaş, ekosisteminin parçası olan İstanbul Data Science Academy ile yeni bir işbirliğine imza attı.

Google Cloud’un Türkiye’deki ilk ve tek yetkili eğitim merkezi olan İstanbul Data Science Academy çatısı altında sunduğu eğitimlerle geleceğin veri bilimcilerini ve veri mühendislerini yetiştiren Komtaş, eğitim portföyüne Google Cloud teknolojilerini de ekleyerek bu alanda yetkinlik kazanmak isteyenlere, bünyesindeki sertifikalı eğitmenlerle İngilizce ve Türkçe olarak eğitim verecek. 

Eğitim sonunda, Google Cloud tarafından gerçekleştirilen sınava girerek başarılı olan kişiler ise global düzeyde geçerli Google Cloud sertifikasına sahip olacak. Kendini veri bilimi alanında geliştirmek isteyenlere 14 haftalık kapsamlı bootcamp programları sunan İstanbul Data Science Academy, teknoloji alanındaki istihdamı destekleyerek alanında yetkin kişiler yetiştirmeyi sürdürecek.

“Bulut pazarında önemli bir oyuncu olmayı hedefliyoruz”

Komtaş’ın Google Cloud ile olan işbirliğinin stratejik öneme sahip olduğunu belirten Komtaş Genel Müdürü Yüksel Çomak, “Komtaş olarak dijital dönüşüm ve analitik çözümler alanında 30 yılın üzerinde tecrübeye sahibiz. Bu süre zarfında hem özel hem de kamudaki önemli kurumlarla referans niteliğinde başarılı projelere imza attık. Bu projelerle birlikte edindiğimiz bilgi birikimi ve tecrübe, bize global iş ortaklıklarının kapısını açtı.

Global ve Türkiye özelinde dijital dönüşüm süreçlerine baktığımızda, veri analitiği konusunun ne kadar önemli olduğu açıkça görülüyor. Komtaş olarak veri toplama ve analizinde bulut teknolojilerine yatırımın kaçınılmaz olacağı bilinciyle, bulut çözümlerini stratejik hedeflerimiz içerisine aldık. Bu alanda dünya öncüsü olan Google ile işbirliği yapma yolunu seçtik. Google Cloud ile ortak bir strateji ve yol haritası belirleyerek hedeflerimizi ortaya koyduk. Türkiye’de Google Cloud hizmeti almak isteyen tüm kurum ve kuruluşlar, yetkinlik alanımıza giren konularda artık bizimle çalışabilecekler” dedi.


Hibya Haber Ajansı