CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Siyasette eleştiri olur. Bir hatamız vardır, eleştiriden ders çıkarmak gibi bir özelliğimiz var CHP olarak. Aynı hatayı tekrarlamamak için çalışırız. AK Parti vatandaşlarımız oy verdi 19 yıldır iktidardalar. Eleştiriliyoruz, iftiralar atılıyor. AK Parti ne yapmak istedi de CHP engel oldu? Kanun çıkaracaktı da kararname çıkaracaktı da biz mi engel olduk. Vali tayin edilecekti de biz mi engel olduk. 

Neden en insafsız şekilde hakarete varacak şekilde biz eleştiriliyoruz? 19 yıldır yönetiyorsunuz. Tek hedef var CHP. Ne yaptık arkadaşlar. Yolsuzluklarını açıkladık tek tek. Çöp toplayan vatandaşın fotoğrafını paylaştık eleştirerek. AK Parti'ye oy veren bütün kardeşlerime soruyorum; yapılmak istenen önemli bir şeyi ne zaman nerede engelledik? 

İstedikleri kanunu çıkarıyorlar, sabah getirdikleri kanunu öğlen değiştiriyorlar. Millet adına uyarıyoruz. Bizi eleştirebilirler ama biz sonuna kadar haklıyız. İstediğin kişiye 4,5, 6 maaş veriyor musun? devleti arpalığa çevirdin mi çevirdin. Engel olan var mı? Engel olamıyoruz. Sahte diplomayla kamu bankasına yönetici atadın mı atadın. 19 yıldır yapıyorlar. İstedikleri  bütçeyi yaptılar mı, yaptılar. İstediklerine teşvik verdiler.

Allah'ın izniyle bu firavunları göndereceğiz. Göndermek bizim boynumuzun borcudur. Esnafı dinliyorsun felaket. Herkesin derdi var. Herkes şikayetçi. Kimden şikayetçi, devleti yönetenlerden. Devleti yönetenler sorunun farkında değil."