Son zamanlarda göz önünde bulunduran ve espor dışında modelleme ve yayıncılık gibi ek işler yapan esporcuların bilinmeyen yaşam ve ekipman ihtiyaçlarını araştırdık.

Günümüz teknolojisi, oyuncuların kendilerini çok uzun bir süredir inanılmaz derecede gerçekçi senaryolara kaptırmalarına izin verdiğinden beri dijital oyunlar gelişti. Bu dünyadaki yeni trend, bir espor oyuncusu olmak ve giderek daha popüler hale gelen oyunlarda kendinizi geliştirmek ve para kazanmaktır.


Kim Bu Esporcular

Espor merkezlerinde çok ciddi hazırlanmış oyuncular var. Bu oyuncular sadece kendilerini değil izleyiciyi de temsil ediyorlar ve ciddi bir hayran kitlesine sahipler. Esporers ayrıca giyimden yiyeceğe kadar sponsorlar bulabilirler. Espordaki oyun kabiliyetinin yanı sıra oyunu izlemenin çekiciliği de önemli bir faktör. Bununla birlikte, bir e-sporcu olmanın yanı sıra bir Esporcu olarak yaşamak ve formda kalmak da çok önemlidir.

Beslenmenin Rolü

Profesyonel Esports oyun ekiplerinin deneyimleri ve uzman araştırmaları, Esports'un başarısını en üst düzeye çıkarmanın anahtarının beslenmek olduğunu vurguluyor. Kendinize iyi bakmanın ruh sağlığı üzerindeki olumlu etkileri inkar edilemez. Esports aynı zamanda çoğunlukla zihinsel performansa dayalı bir spordur. Diğer spor branşları kadar yorucu olmasa da yorucu bir arena olduğu kesindir. Bu nedenle, sporcunun ne kadar yeteneği olursa olsun, zihinsel sağlığınız, enerjiniz ve konsantrasyonunuz azalmaya başladığında, o arenada başarı şansı zorlaşır. İyi beslenmenin oyun üzerindeki etkileri konusunda kapsamlı araştırmalar yapılmaya devam etmektedir.

Bulanık Görme ve Göz Ağrısına Dikkat Edin

Espor oyuncularında sürekli olarak tek bir noktaya odaklanmak, gözyaşı tabakasının bozulmasına neden olmasının yanı sıra başka önemli sorunlara da neden olabilir. Genelde bu kişilerin genç yaşları Cilier Spazmaya (açıkça görmemizi sağlayan adaptasyon kaslarının aşırı kasılması), bulanık görme ve göz ağrısı gibi şikayetlere neden olabilir. Bu nedenle espor oyuncularının göz problemlerinden kaçınmak için bazı önlemler alması gerekir. Öncelikle ortam ışığının çok iyi ayarlanması gerekiyor. Burada da LG UltraGear gibi yüksek teknolojili oyun monitörleri kullanmanın önemi ortaya çıkıyor. Esporers genellikle dolaylı aydınlatmayı tercih etmeli, aşırı ışık ve aşırı karanlıktan kaçınmalıdır. Ayrıca, mümkünse, Esporers periyodik olarak gözlerini dinlendirmelidir. Bu dinlenme işlemini her 20 dakikada bir 20 saniye ortalama 20 metre mesafeye bakarak yapmak mümkündür.

Antrenmansız OlmazKısacası esporcular vücutlarına iyi bakmalı, düzenli uyumalı, zihinlerini korumalı ve iyi beslenmelidir. Uzmanlar; Özellikle Esporers'ın hareket kabiliyetlerini artırmalarını ve haftada en az 3 kez günde en az 20 dakika egzersiz yapmalarını tavsiye ediyor. Bu şekilde stresle başa çıkma mekanizması kendini rahatlatacak bir ortam bulabilir.

 

Hibya Haber Ajansı