KKTC Belediyeler Birliği'nden bir heyet Konya Büyükşehir Belediyesi'nin daveti üzerine bugün Konya'ya gitti.
Ziyaret, K.T. Belediyeler Birliği ile Türkiye Belediyeler Birliği arasında ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda işbirliğini artırmak amacıyla 11 Şubat'ta imzalanan işbirliği protokolü kapsamında yürütülmektedir.
KT Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu, Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip, Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan, Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak, Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser ve KT Belediyeler Birliği Genel Koordinatör Hüseyin Köle.
KT 13-16 Haziran tarihleri ​​arasında Konya'da olacaktır. Belediyeler Birliği Heyeti, Konya Valisi Vahdettin Özkan ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'a da resmi ziyarette bulunacak.
Heyet, Çevre, Sıfır Atık, Tarımsal Hizmet Çalışmaları, Sağlık ve Sosyal Hizmetler, Gençlik Projeleri ve Ulaşım gibi konularda uzmanların sunumlarının yer alacağı İstişare ve Tecrübe Paylaşım Programına da katılacak.Kaynak: Kıbrıs Postası