Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ali İhsan Karahasanoğlu, Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü görevinden alınmasını cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile bir "darbe girişimi"ne benzetti.

Erdoğan'ın, Melih Bulu'yu 'görevden almak zorunda kaldığı'nı savunan Karahasanoğlu, "Darbeciler iş başında. Nasıl iş başında, hala Türkiye'de sivil idare yok. Nasıl sivil idare yok, bu gece yarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 ay önce Boğaziçi Rektörü olarak atadığı Melih Bulu'yu görevden almak zorunda kaldı" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın ülkeyi yönetmesine izin verilmediğini iddia eden Karahasanoğlu, "Halkın yüzde 52'sinin oy verdiği Cumhurbaşkanı'nın ülkeyi yönettiğini söyleyemezsiniz. Bakın, iki dudağının arasında olmasını ben de istemem. Ama ülkeyi de yönetemiyor, yönettirmiyorlar" dedi.

Yeni Akit'teki bir programa katılan Karahasanoğlu, "Üniversitenin kapısını zorluyorsunuz, rektörün arabasının lastiğini patlatıyorsunuz. Bu terörist eylemlere karşı polis, -doğrudur yanlıştır- içeriye bir tane illegal kişi girmesin diye, kapıya bir tane kelepçe takmış. Kapının kilidi kırık diyerek. Bunu, 'Üniversitenin kapısına kelepçe vuruldu' diyen alçak medya mensupları çıktı. Sanki üniversitedeki öğretim üyelerinin bilim yapması engelleniyormuş gibi" ifadelerini kullandı.