Ne Oldu?

Türkiye’de coronavirüs vaka sayısının bir önceki gün 32.176 kişi, hayatını kaybeden kişi sayısının ise 184 kişi olduğu açıklandı.
Altın hesaplarının TL mevduat hesaplarına dönüşümünün desteklenmesine ilişkin TCMB tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Vade sonunda, altın fiyatlarından oluşan farkın faizden yüksek olması halinde aradaki farkı TCMB ödeyecek.
BDDK’ca hazırlanan ve Resmi gazetede yayımlanan Dijital Bankaların Faaliyet Esasları ile Servis Modeli Bankacılığı Hakkında Yönetmelik 1 Ocak’ta yürürlüğe girecek. Yönetmelik ile bankacılık hizmetlerine erişimin kolaylaşması ve finansal kapsayıcılığın artırılması hedefleniyor.
Dijital bankaların faaliyet izni alabilmesi için sermaye tutarı 1 milyar TL olarak belirlendi .
ABD Başkanı Biden, Covid-19'un omicron varyantı nedeniyle Güney Afrika ve bölgedeki 7 ülkeye getirdiği seyahat kısıtlamasının 31 Aralık'tan itibaren kaldırılmasını öngören kararnameyi imzaladı.
Biden'in Fed'de boş bulunan Yönetim Kurulu koltukları için adaylarını belirleme sürecinin sonuna yaklaştığını öne sürdü. Daha önce Fed'de yönetim kurulu üyeliği yapmış olan Sarah Bloom Raskin'i seçmeye yakın olduğu belirtiliyor.
ABD’de geçtiğimiz gün 441.000’den fazla coronavirüs vakası tespit edildi.
Çin Merkez Bankası bugün de ters repo operasyonu ile bankacılık sistemine likidite sağladı .
Ne Olacak?

TCMB, 2022 Para ve Kur Politikası metnini bugün saat 10:00’da yayımlayacak.
Borsa İstanbul’un bu sabah yatay başlangıç yapmasını bekliyoruz.
Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı