Ne Oldu?

Türkiye’de coronavirüs vaka sayısının bir önceki gün 1.154 kişi, hayatını kaybeden kişi sayısının ise 10 kişi olduğu açıklandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: (Çay Fiyatı) Kilogramda 13 kuruş olan destekleme fiyatını %130'un üzerinde artışla 30 kuruşa çıkarıyoruz. Üreticilerimiz çaylarını kilogramı 7 liradan fabrikaya verebilecek.
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Türkiye'nin (İsveç ve Finlandiya'nın üyeliğiyle ilgili) dile getirdiği endişeleri, üyelik sürecini geciktirmeyecek şekilde ele alabileceğimizden eminim.
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliği konusunda Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile görüştüğünü, iki ülkenin üyeliğinin bir süreç olduğunu ve en sonunda bu iki ülkenin NATO'ya üyeliği konusunda konsensusa ulaşacaklarından emin olduğunu söyledi.
Çavuşoğlu: İsveç Dışişleri Bakanı'nın bugüne kadarki açıklamaları da maalesef yapıcı değil, tam tersine provoke edici açıklamalara devam ediyor ama Finlandiya Dışişleri Bakanı'nın açıklamaları ise gayet temkinli.
Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinistö: Erdoğan ile yeni bir görüşme yapmaya hazırım .
AB, Rusya'dan yaptırımları ihlal etmeden doğalgaz almak için plan taslağı hazırlıyor. AB, Rusya'nın arz kesintisi durumunda gaz fiyatı tavanı seçeneğini değerlendiriyor.
Türkiye mobilya, kâğıt ve orman ürünleri ihracatı bu ayda %33,9'luk artışla, 778,1 milyon doları buldu.
G7: Rusya'nın saldırıları, yakın tarihin en şiddetli gıda ve enerji krizlerinden birini oluşturdu .
Hindistan, gıda güvenliği açısından tehdit olarak gördüğü buğday ihracatını yasakladı.
Güney Kore Merkez Bankası Başkanı Chang – Yong, 50 baz puanlık faiz artırımının gerekli olup olmadığını ancak Temmuz ve Ağustos aylarında daha fazla veri gördükten sonra söyleyebileceğini söyledi.
Emirates Telekomunikasyon Şirket Grubu PJSC (Etisalat), 4.4 milyar dolar karşılığında Vodafone'un %9,8 hissesini satın aldı.
Ne Olacak?

Yurt içinde Cari İşlemler Dengesi ve Bütçe Dengesi açıklanacak.
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, bugün konut ve temizlik sektörü temsilcileriyle toplantılar yapacak.
AB Dışişleri Bakanları bugün toplanacak.
Borsa İstanbul’un bu sabah yatay açılış yapmasını bekliyoruz.
Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı