Ne Oldu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan: (İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyelik başvuruları) Her iki ülkenin de terör örgütlerine karşı açık, net bir tavrı söz konusu değil.
Erdoğan: Afrika kıtasında barış ve istikrarın temininde önemli rol oynayan Türkiye ve Cezayir olarak savunma sanayii alanında iş birliğini güçlendirmekte kararlıyız.
Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun: (Türkiye) Yatırım alanını 10 milyar dolar ve daha üzerine ulaştıracağımıza inanmaktayım.
Resmi Gazete'de yayımlanan Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile trafik sigortası haziran ayı primleri Mayıs ayı primlerine göre %25 artacak.
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Türkiye değerli bir müttefik ve herhangi bir güvenlik endişesi giderilmeli.
AB, bloktaki gaz ithalatçılarının Moskova'ya uygulanan yaptırımları ihlal etmeden Rus yakıtı için ödeme yapmaya devam edebileceğini açıkladı.
AB, Sırbistan'ın Rusya'ya yaptırımlara katılmasını istedi.
Reuters Anketi’ne göre ECB mevduat faizini Temmuz'da 25 baz puan arttıracak, Eylül sonuna kadar negatif faizden çıkacak.
İsveç hükümeti, NATO üyeliğine başvuru kararı aldıklarını duyurdu.
Beyaz Saray: Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliği konusunda konsensusa ulaşacağız.
BoE Başkanı Bailey, gelecek dönemde İngiltere'nin ve dünyanın yükselen gıda fiyatları riskiyle karşı karşıya olduğunu belirtti.
Fransa'da Castex'in istifasının ardından boşalan başbakanlık görevine mevcut Çalışma Bakanı Borne atandı.
Benzine litre başına 1,70 TL zam geldi.
Ne Olacak?

Yurt içinde önemli bir veri akışı bulunmazken, İngiltere’de İşsizlik Oranı, Euro Bölgesinde öncü GSYH, ABD’de Perakende Satışlar ve Kapasite Kullanım Oranı açıklanacak.
ABD Hazine Bakanı Yellen, G7 Ülkeleri Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı'na katılmak üzere 19 – 20 Mayıs tarihlerinde Almanya'ya gidecek.
B orsa İstanbul’un bu sabah hafif alıcılı açılış yapmasını bekliyoruz.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı