Suudi Arabistan Kültür Bakanı Prens Bedir bin Abdullah bin Farhan, Yunanistan'a yaptığı resmi ziyareti başkent Atina'da Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis ile bir araya gelerek tamamladı.
Prens, Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın selamlarını iletti.
Görüşmede Yunan yetkililerle daha önce yapılan görüşmelerde öne çıkan noktalara da yer verilen görüşmede, iki dost ülke arasındaki ortak kültürel iş birliği çabalarının desteklenmesinin önemi vurgulanarak, bu da her iki ülke arasındaki seçkin ikili ilişkileri derinleştirmeye yönelik.
Bakan, resmi ziyaretine Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropoulou ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda bir araya gelerek başladı.
Bakan Çarşamba ve perşembe günü kültür ve spor bakanı ve başbakan da dahil olmak üzere üst düzey Yunan yetkililerle de bir araya geldi.
Bu ziyaret, krallık ve Yunanistan arasında önümüzdeki iki yıl içinde yoğun bir programla kültürel alanlara hizmet edecek iş birliğinin temelini atmayı amaçlıyor.
Prens Bedir, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile de bir araya geldi.
Görüşmede Prens Bedir, Krallık ile Yunanistan arasında 90 yılı aşkın süredir devam eden seçkin tarihi ilişkilere övgüde bulundu.
Toplantıya Krallığın Yunanistan Büyükelçisi Dr. Saad bin Abdulrahman Al-Ammar ve Kültür İşleri ve Uluslararası İlişkiler Genel Müdürü Rakan Al-Toq katıldı.