Haftanın son işlem gününde borsalarda satışlar tekrar belirginleşmiş durumda. Ukrayna'da yer alan majör nükleer santrali sahasındaki çatışma haberlerine piyasanın tepki verdiğini izliyoruz. S&P500 vadelisinde %1'e yakın geri çekilme gözlenirken, Avrupa'da vadelilerde %3'e varan düşüşler yaşanıyor. MSCI Asya Pasifik endeksindeki kayıp da %2'ye yaklaşıyor. Bu hafta %3,6 oranında yükseliş kaydeden (71 puanlık yükselişte EREGL 30 puanlık katkı yaptı) BIST100 endeksi de güne %1'in üzerinde satıcılı bir görüntüyle başlayabilir. Söz konusu haber akışı ve EREGL'nin tarihi zirvesinden hacimli satışlarla karşılaşması endekste tekrar 2.000 altında fiyatlamanın yaşanabileceğine işaret ediyor. Jeopolitik gelişmelerin fiyatlamalarda belirleyici olması ve Powell'ın son açıklamalarının ardından bugün ABD'den gelecek tarım dışı istihdam verisinin etkisi sınırlı kalabilir.

 

 

*Yeşil ok olumluyu kırmızı ok olumsuzu göstermektedir.

 

 

 

 

     

MAKROEKONOMİ

   

Yurt içinde, şubat ayına ilişkin TÜFE ve ÜFE verileri açıklandı. Şubat ayında TÜFE, medyan Bloomberg piyasa beklentisi olan %3,75 seviyesinin üzerinde aylık %4,81 arttı, yıllık bazda %48,69'dan %54,44'e yükseldi. Gıda ve giyim kaleminin beklentiler üzerindeki artışının enflasyonun öngörülerin üzerinde gelmesinde belirleyici olduğunu söyleyebiliriz. Şubatta; gıda kalemindeki KDV indirimine rağmen özellikle işlenmemiş gıda kaynaklı olarak ''gıda ve alkolsüz içecekler'', akaryakıttaki zamlarla ''ulaştırma'', kur ve emtia fiyatlarının etkisiyle ''ev eşyası'' ve gıda fiyatlarının etkisiyle ''lokanta ile oteller'' TÜFE'ye başlıca etki eden gruplar oldu. Elektrik ücretindeki düşüş konut grubundaki baskıyı hafifletti. Şubat aylarında tarihsel olarak giyim kaleminde belirgin bir düşüş görmemize rağmen bu sene şubat ayında aylık sınırlı artış görmekteyiz. Kalem bazında baktığımızda TÜFE'ye en yüksek etkiyi domates, motorin, benzin, dana eti, salatalık, kiracı tarafından ödenen gerçek kira, ilaçlar, ekmek, LPG ücreti ve oturma odası takımında görüyoruz.

Çekirdek C endeksi (Enerji, gıda ve alkolsüz içecekler, alkollü içkiler ile tütün ürünleri ve altın hariç TÜFE) yıllık %39,45'den %44,05'e, çekirdek B endeksi (İşlenmemiş gıda ürünleri, enerji, alkollü içkiler ve tütün ile altın hariç TÜFE) ise %42,66'dan %47,01'e geldi. ÜFE ise aylık %7,22 ile önceki ayki %10,45 seviyesine göre hız keserek artışını sürdürdü ve yıllık bazda %93,53'ten %105,01 seviyesine yükseldi.
Enflasyona, mallar ve hizmetler enflasyonu kanalından baskı sürmekte, ancak baskının aralık ve ocak aylarına göre nispeten azaldığını söyleyebiliriz. Aralık ve ocak aylarında ortalama olarak %14 artış gösteren mallar enflasyonundaki artış şubatta aylık %5,2 oldu. Benzer şekilde önceki iki aydaki hizmetlerdeki artış aylık %6,6 idi, şubatta %3,63 gerçekleşti. Bununla birlikte jeopolitik gelişmelerin emtia fiyatlarını sert şekilde yukarı çektiğini görmekteyiz, jeopolitik gerginliğin uzaması ise hem pandemi kaynaklı halihazırda zaten sıkıntılı bir süreçte olan tedarik zincirinin üzerindeki hem de fiyatlar üzerindeki baskının artmasına neden olacaktır. Küresel anlamda tarımsal ihracatta önemli rol üstlenen Ukrayna ve Rusya gıda fiyatlarında da yukarı yönlü riskleri beraberinde getirmekte. Enerji güvenliği gibi unsurlar da eklenince arz kaynaklı enflasyonist baskılar canlı kalmakta.
Fiyatların genele yayılma derecesi hakkında ve enflasyonda uzun vadeli eğilimlere ilişkin bilgi veren, fiyatı artan ürünler ile azalanlar arasındaki yüzde farkı gösteren enflasyon yayılım endeksi şubatta düşse de tarihi ortalamalarının üzerindeki seyrini sürdürmekte. Aşağıdaki yayılım endeksi grafiğinin işaret ettiği üzere endeksin 1 seviyesine denk gelmesi o gruptaki bütün ürünlerin fiyatının arttığını ifade etmekte ki ev eşyası ve sağlık grubundaki bütün ürünlerde aylık fiyat artışı görülmekte.

  Kaynak: TÜİK, Ziraat Bankası Ekonomik Araştırmalar.

    Kaynak: TÜİK.

TÜFE sepeti içinde en yüksek ağırlığa sahip gıda ve alkolsüz içecekler kalemi yıllık %64,5, aylık %8,4 arttı ve enflasyonu aylık ve yıllık en yüksek etkileyen kalem oldu. Hava koşulları ve enerji fiyatlarındaki artışla taşımacılık maliyetlerindeki artışın da etkisiyle taze meyve ve sebze fiyatlarındaki aylık %32 artışın gıdayı yukarı çeken ana faktör olduğunu görüyoruz. Rusya'ya ihraç edilen gıda ürünlerinde fiyat düşüşlerinin olduğu gözlense de buğday, mısır, palm yağı gibi birçok kalemde gördüğümüz sert fiyat artışları buradaki etkiyi sınırlayacaktır. Ek olarak gübre ve mazot gibi girdi fiyatlarındaki seyir gıda fiyatları için risk oluşturmaya devam ediyor.
 Jeopolitik gelişmelerin enerji arz güvenliğine ilişkin endişeleri beraberinde getirmesiyle küresel ölçekte enerji fiyatları yüksek seviyelerini koruyor. Neticede bu gelişmelerin etkisiyle yurt içinde benzin ve motorin, şehirlerarası otobüs ücreti gibi kalemlerde artış sürüyor. Bu arada ocaktaki sert yükselişin ardından otomobil fiyatlarındaki artışın ılımlı kaldığını görüyoruz. Ulaştırma kalemi şubat ayında enflasyonu 0,77 puan yukarı yönlü etkiledi.
TCMB tarafından açıklanan banka ve kredi kartı harcamalarına göre 25 Şubat haftasında harcamalar haftalık 1,4 milyar TL artarken, çoğunluğu 1,1 milyar TL artan benzin ve yakıt istasyonları harcama kaleminden kaynaklandı. Aylık olarak bakıldığında kredi kartı harcamaları ocak ayındaki reel ölçekte belirgin düşüş sonrası şubat ayında artmakta. Kredi kartı harcamalarını alt grup bazında 4 haftalık ortalamalara göre incelediğimizde reel olarak bütün alt gruplarda artış görülmekte. En belirgin artış ise yarı dayanıklı mallarda görülmekte, dayanıksız mallara olan harcamalar ise daha sınırlı arttı. İç talep açısından bakıldığında ise geçen çeyrek büyümesine katkı veren tüketim harcamalarının şubat ayındaki artışa rağmen bir önceki çeyreğe göre hız kestiğine işaret etmekte.


        Kaynak: TCMB, TÜİK, Ziraat Bankası Ekonomik Araştırmalar.
Ayrıca ABD'de şubat ayına ilişkin ISM imalat dışı PMI endeksi, hafif yükseliş beklentisine karşın 59,9'dan 56,5'e geriledi. Anket katılımcılarının, tedarik zinciri aksamaları, kapasite kısıtlamaları, enflasyonist baskılar, lojistik zorluklar ve iş gücü sorunlarından etkilenmeye devam ettikleri gözlendi. 

Bunun yanında, ABD'de ocak ayına ilişkin fabrika siparişleri, aylık %1,4 yükselişle beklentilerin (%0,5) oldukça üzerinde artış kaydetti. Diğer yandan, ABD'de 26 Şubat haftasına ilişkin yeni işsizlik maaşı başvuruları Omicron vakalarındaki azalma ve kısıtlamaların gevşetilmesinin olumlu etkisiyle 233 bin kişiden 215 bin kişi seviyesine geriledi ve böylece yıl başından bu yana en düşük seviyede gerçekleşti.

ECB'nin şubat ayı toplantısına ilişkin tutanakları yayınlandı. Tutanaklar üyelerin, aşırı gevşek para politikasına ilişkin tedirginliklerini ve politika normalleşmesine yönelik taleplerini yansıttı. Üyelerin, enflasyonun beklenenden daha uzun süre yüksek kalacağını ve enflasyon görünümüne yönelik risklerin yukarı yönlü olmaya devam edeceğini değerlendirdikleri gözlendi. Bazı üyelerin ise, net varlık alımlarının ve negatif faizlerin artık gelen verilerle tutarlı olmadığını ve temel riskin, para politikasını çok erken değil çok geç sıkılaştırmak olduğunu savundukları görüldü. Bununla birlikte, ECB'nin şubat ayı toplantısı Rusya ve Ukrayna kaynaklı risklerin artışından önce gerçekleştiğinden, ECB üyelerinin, bu durumun ekonomik görünüme, enflasyonist baskılara ve para politikasına etkilerine yönelik güncel değerlendirmeleri takip edilecektir. 

Ayrıca Avrupa genelinde şubat ayına ilişkin nihai hizmet PMI verileri açıklandı. Avrupa genelinde şubat ayına ilişkin hizmet PMI'lar, hafif aşağı yönlü revize edilmekle birlikte bölge genelinde kısıtlamaların hafifletilmesine yönelik atılan adımların etkisiyle büyüme bölgesindeki güçlü seyirlerini sürdürdü. 

Bunun yanında, Euro Bölgesi'nde ocak ayına ilişkin ÜFE, aylık %5,2 artışla beklentileri (%2,3) aşarken, yıllık bazda yükselişini sürdürerek %26,3'ten %30,6'ya yükseldi ve böylece rekorunu yeniledi. ÜFE'deki yükselişte aylık %11,6 ve yıllık bazda %85,6'lık artışla enerji ürünleri fiyatlarındaki artışlar öne çıktı. 

Yurt dışında bugün veri takvimine bakıldığında,

ABD tarafında, TSİ 16.30'da şubat ayına ilişkin istihdam verileri takip edilecek. Tarım dışı istihdam ocak ayında 467 bin kişilik yükselişle belirgin bir şekilde artmıştı. İşsizlik oranı ocakta %3,9'dan %4'e çıkarken, ücretlerin yıllık artış hızı %5,7'ye ulaşmıştı. Önceki gün açıklanan ADP özel sektör istihdam verisi 475 bin kişi artış kaydederek beklentilerin üzerinde güçlü gelmiş ve  haftalık işsizlik maaşı başvuruları verileri de şubat ayında sıkı istihdam piyasası koşullarının devam ettiğine işaret etmişti. Bu kapsamda subatta ise tarım dışı istihdamın 415 bin kişilik artışla güçlü seyrini sürdürmesi, işsizlik oranının %3,9'a gerilemesi beklenmekte. Ücretlerin ise yıllık artış hızının da %5,8'e yükselmesi bekleniyor. Fed Başkanı Powell, Kongre'deki sunumunda, iş gücü piyasasının son derece sıkı olduğunu belirterek işsizlik oranının geçen yıla göre önemli oranda gerilediğini ve iş gücü talebinin çok güçlü seyrettiğini belirtmişti. Ayrıca işverenlerin açık pozisyonları doldurmakta zorlandığını ve ücretlerin uzun yıllardan bu yana en hızlı şekilde artmakta olduğunu vurgulamıştı. 

Ayrıca Euro Bölgesi'nde TSİ 13'te ocak ayına ilişkin perakende satışlar verisi açıklanacak. Perakende satışlar aralık ayında artan Omicron varyantı vakaları ve uygulanan kısıtlayıcı tedbirlerin etkisiyle aylık %3 gerilemişti. Perakende satışların ocak ayında ise aylık %1,5 artışla kısmi toparlanması bekleniyor.

Bunun yanında, Almanya'da TSİ 10'da ocak ayına ilişkin dış ticaret verileri takip edilecek. Almanya'da aralıkta aylık bazda ihracat ve ithalat, Omicron varyantının olumsuz etkileri ve devam eden tedarik zinciri sıkıntıları kapsamında gerileme beklentilerine karşın artış sergilemişti. 

Yurt içinde ise, TSİ 14.30'da şubat ayına ilişkin reel efektif döviz kuru endeksi açıklanacak. Reel efektif döviz kuru endeksi ocak ayında aylık %10,4 artışla 52,9'a yükselmişti.

Ayrıca TSİ 10'da TCMB'nin Aylık Fiyat Gelişmeleri Değerlendirmesi Raporu yayınlanacak.
 

ŞİRKET HABERLERİ 


Doğan Şirketler Grubu (DOHOL, Pozitif): Şirket 2021 yılı 4. çeyreğinde 2.108,6mn TL ana ortaklık net dönem karı kaydetmiştir. Bir önceki yılın aynı döneminde Holding, 34,25mn TL ana ortaklık net dönem zararı kaydetmişti. Şirketin satış gelirleri 4Ç2021'de bir önceki yılın aynı döneminde göre %76,9 oranında artarak 5.369,4mn TL'ye ulaşırken, brüt kar da %166,1 oranında artarak 1.059,4 milyon TL'ye yükselmiştir. Operasyonel giderler aynı dönemde %63,7 oranında artarken, diğer faaliyetlerden 4Ç2020'deki 74,6mn TL'lik net gidere karşın, kurlardaki sert yükseliş kaynaklı 4Ç2021'de 575,7mn TL net gelir kaydedilmiştir. İştiraklerden ise bu çeyrekte 37,4mn TL gider yazılmıştır. Böylece faaliyet karı 4Ç2020'deki 108,8mn TL'den 4Ç2021'de 1.211,7mn TL'ye ulaşmıştır. Buna ilaveten yatırım faaliyetlerinden gelirler de 1,7mn TL'den, 4Ç2021'de yüksek kur farkı gelirleri ve 369,3mn TL'lik yatırım amaçlı gayrimenkuller gerçeğe uygun değer artışına bağlı olarak 1.821,3mn TL'ye yükselmiştir.  323,4mn TL'lik finansman ve 477mn TL'lik vergi gideri sonrasında ana ortaklık net dönem karı 2.108,6mn TL olarak gerçekleşmiştir.

Son çeyrek yüksek kar rakamıyla birlikte Holding'in 2021 yılı ana ortalık net dönem karı 2.828,5mn TL olarak gerçekleşmiştir. 2020 yılında 1.390,2mn TL ana ortaklık net dönem karı kaydedilmişti.

Ayrıca Şirket hisse başına 0,1261015 TL (net 0,1134913 TL) kar payı dağıtımı Genel Kurul onayına sunmaya karar vermiştir. Teklif edilen nakit kar payı hak kullanım tarihi 31 Ağustos 2022 olup, dünkü kapanış fiyatına göre temettü verimi %4,8 olarak hesaplanmaktadır.

Aygaz (AYGAZ, Nötr): Şirketin Yönetim Kurulu hisse başına brüt 0,50TL kar payı (net 0,45TL) dağıtımını Genel Kurul onayına sunmaya karar vermiştir. Son kapanış fiyatına göre temettü verimi %2 olarak hesaplanmaktadır.

Enka İnşaat (ENKAI, Nötr): Şirketin Yönetim Kurulu hisse başına brüt 0,50TL kar payı (net 0,45TL) dağıtımını Genel Kurul onayına sunmaya karar vermiştir. Son kapanış fiyatına göre temettü verimi %3,9 olarak hesaplanmaktadır.

Garanti Bankası (GARAN, Sınırlı Pozitif): Banka Yönetim Kurulu hisse başına brüt 0,3113 TL kar payı (net 0,2801 TL) dağıtımını Genel Kurul onayına sunmaya karar vermiştir. Son kapanış fiyatına göre temettü verimi %2,6 olarak hesaplanmaktadır.

Gözde Girişim Sermayesi (GOZDE, Nötr): Şirket tarafından kurulması planlanan, %100 oranında hissedarı olduğu, tescilli sermayesi 12mn TL olan, "Gözde Tech Ventures Teknoloji Yatırımları A.Ş." (Gözde Tech Ventures) unvanlı yeni şirketin kuruluş işlemleri tamamlanmış olup, İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü'ne tescil ettirildiği açıklanmıştır.

Verusa Holding (VERUS, nötr): Şirketin %100 bağlı ortaklığı Standard Boksit İşletmeleri A.Ş.'nin üretime geçen Adana Tufanbeyli Boksit (alüminyum ana cevheri) maden sahası zenginleştirme tesisi kapsamında ÇED Projesi, T.C. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.

Zorlu Enerji (ZOREN, Nötr): Şirketin %100 bağlı ortaklığı Zorlu Doğal Elektrik Üretimi AŞ'nin Denizli ili, Sarayköy ilçesinde işletmekte olduğu 15 MWm / 15 MWe kurulu güce sahip Kızıldere 1 Jeotermal Enerji Santrali'ne entegre olarak güneş enerjisinden elektrik üretmek üzere Birleşik Yenilenebilir Elektrik Üretim Tesisi (Ana Kaynak JES + Yardımcı Kaynak GES) kurmak amacıyla santralin mevcut elektrik üretim lisansının 15,99 MWm / 15,00 MWe olarak tadil edilmesi için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na başvuruda bulunulmuştur.
 

SEKTÖR HABERLERİ 
 

Akaryakıt: Benzinin litre fiyatına gece yarısından geçerli olmak üzere 53 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 1 lira 33 kuruş zam geldi.

DİĞER ŞİRKET HABERLERİ

 

Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji (ANGEN): Şirket'in 2021 yılı son çeyrek ana ortaklık net dönem karı bir önceki yılın aynı dönemine göre %83 oranında artarak 220,2mnTL'ye yükselmiştir. Satış gelirleri son çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre %22 oranında azalan şirketin brüt karı da %22,4 oranında gerilemiştir. Diğer taraftan operasyonel giderler %28,7 oranında artarken, diğer faaliyetlerden 4Ç2020'de kaydedilen 11,8mn TL'lik net gidere karşın 4Ç2021'de 15,3TL net gelir kaydedilmiştir. Bunlara bağlı olarak faaliyet karı 118,5mn TL ile %7,9 oranında gerilemiştir. Şirket son çeyrekte 108mn TL'lik net finansman geliri  (4Ç2020'de 2,4mn TL) kaydetmiş ve bu durum karın yüksek gerçekleşmesinde önemli etken olmuştur.

Son çeyrek kar rakamıyla birlikte Şirket'in 2021 yılı ana ortaklık net dönem karı bir önceki yıla göre %47,7 oranında artarak 433,3mn TL'ye ulaşmıştır.  

Altınyağ Madencilik (ALMAD): Şirketin daha önce duyurmuş olduğu iş makinası yatırımlarından, 4 adet HITACHI Marka - Paletli Ekskavatör için tedarikçi firmaya 1mn Avro peşin ödeme yapılmış olup iş makinalarının şirkete teslimatı gerçekleşmiştir.

Kızılbük Gayrimenkul (KZBGY): Şirketin Marmaris'te yürüttüğü "Kızılbük Wellness Resort" projesinde bulunan devremülk ünitelerinin ön satış işlemleri kapsamında 01 Ocak - 28 Şubat 2022 tarihleri arasında müşterileriyle 1.031 adet devre satış sözleşmesi imzalamış, bu sözleşmelerin toplam ön satış bedeli 165,5mn TL olarak gerçekleşmiştir.

Kontrolmatik Teknoloji (KONTR): Şirket ile yabancı bir müşterisi arasında; Atıksu Proses optimizasyonu, otomasyonu ve IoT kapsamları için toplam bedeli 6,4mn Avro tutarında bir yurt dışı satış sözleşmesi imzalanmıştır. İşin süresi 12 aydır.

MLP Sağlık Hizmetleri (MPARK): Rekabet Kurulu'nun 15.10.2020 tarihli kararı MLP Sağlık Hizmetleri ve iştiraki olan Samsun Medikal'in de yer aldığı bazı teşebbüsler hakkında yürütmekte olduğu ön araştırma neticesinde; soruşturma açılmasına karar verildiği, bu kapsamda savunma talep edildiği belirtilmişti. İlgili soruşturma sonuçlanmış ve karara göre, 18 özel sağlık kuruluşu ve bir teşebbüs birliğine toplam 58mn TL para idari para cezası verilmiştir. Bu karara istinaden Şirketin %80 ortaklık payı bulunan iştiraki Samsun Medikal'e toplam 10,8mn TL, Şirkete ise 18,7mn TL idari para cezası verilmesine karar verilmiştir. Rekabet Kurulu para cezası tutarı, her türlü itiraz ve dava hakları saklı tutmak kaydıyla, %25'lik oranda erken ödeme indiriminden yararlanılmak suretiyle 30 gün içinde ödenecektir.

Reysaş GYO (RYGYO): Şirket portföyünde yer alan 7 adet depolama alanını "CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş."ye 1'er seneliğine  kiraya verilmiştir. Şirket, Adana'da bulunan 30.578m2 arsa üzerindeki 22.495m2'lik deponun 11.540m2 depolama alanından 1 senede yaklaşık 7mn TL+KDV, Ankara'da bulunan 16.939m2 arsa üzerindeki 10.452m2'lik depodan 1 senede yaklaşık 5,2mn TL+KDV,  Kocaeli'nde bulunan 23.188,45m2 arsa üzerindeki 57.387m2'lik deponun asma kat dahil 42.882m2 depolama alanından 1 senede yaklaşık 26,5mn TL+KDV, İstanbul'da bulunan 21.536,25m2 arsa üzerindeki 41.865,06m2'lik deponun 29.495m2'lik depolama alanından 1 senede yaklaşık 20mn TL+KDV, Samsun'da bulunan 17.360m2 arsa üzerinde bulunan 11.929m2'lik depodan 1 senede yaklaşık 5,1mn TL+KDV, İzmir'de bulunan 29.401,72m2 arsa üzerindeki 14.683m2'lik 1 senede yaklaşık 8mn TL+KDV, Antalya'da bulunan 69.424,50m2 arsa üzerindeki 42.483m2'lik deponun 17.315m2 depolama alanından 1 senede yaklaşık 11mn TL+KDV gelir elde edeceğini açıklamıştır.

Yünsa (YUNSA): Şirket 2022 yılı beklentilerini açıklamıştır. Buna göre, cironun 1 milyar TL (2021: 324mn TL), net karın ise 100mn TL (2021: 26mn TL) seviyesinde gerçekleşmesi öngörülmektedir. Ek olarak, 2022 yılı içerisinde boya kazanlarının tamamının yenilenmesi ve otomasyonu, dokuma tezgahlarının yenilenmesi, BT ve dijitalleşme çalışmaları kapsamında yaklaşık 4mn EUR yatırım harcaması planlanmış olup, ayrıca Şirket'in enerji ihtiyacının bir bölümünü yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılamak üzere GES yatırım projesi için fizibilite çalışmaları yapılmaktadır.
 
 FAİZ PİYASALARI

 

Perşembe günü ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti %14 seviyesinde gerçekleşti. TCMB dün 67 milyar TL'lik (%14'ten, 7 gün vadeli) haftalık repo ihalesi açtı. Toplam fonlama tutarı ise haftalık repo ihaleleri kaynaklı 348 milyar TL oldu.

 

ABD 10 yıllık hazine tahvillerinin faizi dün güne %1,88 seviyelerinden başlarken, gün içerisinde %1,83-%1,90 bandında hareketin ardından %1,84 seviyesinden günü kapattı. 

Yurt içi tahvil piyasasında, dün verim eğrisi genelinde düşüşler görüldü. Bu kapsamda, günlük bazda kısa vadeli tarafta 10 baz puana yaklaşan düşüşler gözlenirken, orta ve uzun vadeli tarafta 40 baz puana yaklaşan düşüşler görüldü. 


GÜNLÜK ÖZET PİYASA VERİLERİ 

Kaynak Ziraat Yatırım
Hibya Haber Ajansı