Emniyet Müdürlüğü ekipleri 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkmamalarını sağlamak amacıyla devriye görevini artırdı.

Manavgat'ta da sivil ve resmi ekipler tarafından yapılan denetimler sırasında 65 yaş ve üstü vatandaşları gördükleri anda uyaran ve evlerine kadar götüren polis ekipleri, zaman zaman  yaşlılar tarafından tepkiyle karşılandılar. 

Kurulan sebze meyve pazarında denetim yapan polis ekipleri, kimlik kontrolü sırasında 65 yaşındaki C. Ş. ’in elinde eldiveni, yüzünde maskesiyle tezgah kurup satış yaptığını belirledi. 

C. Ş. ’e İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi olduğunu, 65 yaş ve üstündekilerin evden çıkamayacağını söylemelerine rağmen “Ben evde ne yiyeceğim, bana kim bakacak? Kim alışveriş yapacak?” diye karşı çıktı. 

Ekiplerin acil çağrı merkezi numarasını vererek, ihtiyaçlarının polis, jandarma, zabıta ve AFAD ekipleri tarafından giderileceğini söylemesi üzerine C. Ş. tezgahının başına kızının gelmesinin ardından oturduğu eve yürüyerek gideceğini söyledi.

Polis ekipleri, “Seni sokakta yürütmeyiz. Evine kadar ekip arabasıyla bırakacağız” demesi üzerine C. Ş. “Ben yürür giderim. Arabanıza binmem. 3’ten 9’a şart olsun arabanıza binmem. Ver kimliğimi. Vallahi kimliğimi de almam. Varır giderim belediyeye. Belediye başkanının yerini yakarım” dedi.

Kendisinin aslında 61 yaşında olduğunu ancak dedesinin kimliği alırken 4 yaş büyük yazdırdığını öne süren C. Ş. “Hep o dedemin yüzünden oluyor bu şimdi gideyim, mezar taşını kıracağım. Beni 4 yaş büyük yazdırmış” iddiasında bulundu. 

Güçlükle polis otosuna bindirilen C. Ş. evine götürüldü.