Boynukalın, sosyal medya paylaşımında, Türkiye'nin istiklal mücadelesi verdiğini vurgulayarak, "Bundan yüz yıl önce olduğu gibi istiklal mücadelesi veriyoruz yedi düvele karşı. Terörle, ekonomik savaşla vs. üzerimize geliniyor. Bize düşen sabırla mücadeleye devam etmektir. Allah millete, devlete zeval vermesin. Yolunda olanlara Rabbimiz yardım edecektir." dedi.

Mehmet Boynukalın, insanların birçok sınavdan geçtiğini söyleyerek, Kur'an'dan örnekler verdi, "Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla; mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle sınayacağız. Sabredenleri müjdele! Onlar, başlarına bir musibet geldiğinde, “Doğrusu biz Allah’a aidiz ve kuşkusuz O’na döneceğiz” derler. İşte rablerinin lutufları ve rahmeti bunlar içindir ve işte doğru yola ulaşmış olanlar da bunlardır." (Bakara suresi 155-157).

"Faiz azaltılmalı"

Boynukalın, faizin azaltılması ve sonunda da tamamen kaldırılmasının ekonomiyi güçlendireceğini ifade ederek, "Açıklama: Faizin azaltılması ve sonunda tamamen kaldırılması hem İslam'ın hem de aklın gereğidir. Güçlü ekonomilerde faiz % 0-1 arasında. O sebeple faizcilerle mücadele etmek de İslam'ın bir emridir. Önceki tivitim biraz da bununla ilgilidir." dedi.

Boynukalın konuya ilişkin son paylaşımında, görüş ve düşüncelerini paylaştığını belirterek, "Kardeşlerim! Allah'ın dini hepimizden yücedir. Ben İslam'ın tek temsilcisi değilim. Sadece doğru bildiklerimi ve düşüncelerimi sizlerle paylaşıyorum. Herkes fikrini söylemekte serbest. Ama hakaret, küfür içeren veya polemik amaçlı olan mesajları engelliyorum. Selamlar." dedi.