AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Çelik'in açıklamasında öne çıkanlar şöyle:

"Teröröle mücadeledeki kararlığımız sürüyor. Her geçen gün terör örgütlerine verilen bir takım askeri ve siyasi desteklerin nasıl gerçekleştiğiyle ilgili bilgiler alıyoruz.

İsveç ve Finlandiya'nın NATO süreci tartışılıyor. Türkiyenin terörrizmle mücadelesinde aynı desteğin verildiğine şahit olmadık. Sizin bu verdiğiniz destekler bizim askerimize polisimize saldırı olarak ortaya çıkıyor. Hiçbir şekilde kabul edilemez. Türkiye'nin terörizmle mücadelesine destek verilmedi.

Türkiye Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi açık bir talepte bulunuyor. NATO'ya yeni üye olacak devletlerin terörle bağını kesmiş olması gerekiyor.

PKK'yı temizlediğimiz bölgelerden çekilmemizi istiyorlar. NATO bir güvenlik örgütüdür. Yeni üyeliklerin kurallara göre ele alınması gerekir. 

NATO'nun en büyük mücadelesi terörizmle olmalı.  Terör örgütleri bu ülkelerde para topluyor.  Türkiye NATO içindeki sorumluluklarını yerine getirdi. Terör örgütlerine verilen destekten vazgeçilmeli.

Atatürk Havalimanı

Kılıçdaroğlu, daha önceleri bu benim projemdi, telefonlarımı dinlediler dedi, şimdi de buna karşı çıkıyorlar. Oraya 132 bin 500 ağaç dikilecek."


Hibya Haber Ajansı