Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptırdığı CoronaVac aşısı hakkında yaptığı açıklamada, "Evelallah sapasağlamım. 28 gün sonra ikinci dozu olacağım" dedi.

Erdoğan, Yunanistan'ın 'Aşı pasaportu olsun' şeklindeki talebiyle ilişkin, "Bizim açımızdan da değerlendirilecek bir konu. Şu anda Yunanistan böyle dedi diye böyle olacak diye bir şey yok" yanıtını verdi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

-(ABD ile yaşanan S-400 gerilimine dair yönelik)"Savunma Sanayii'ne atacağımız adımları hiçbir ülke belirleyemez" 

-"Bu bizim atacağımız adımlara bağlıdır. S-400'lerle birinci paketi halletmiştik. 2. paket de devam ediyor. Ay sonu Rusya ile görüşmelerimiz birçok konuda olacak. Bunu da bu arada görüşeceğiz" 

-"Biz bir defa kendi savunma adımlarımızı, bir yerlerden izin alarak yapamayız. Biz bir NATO ülkesiyiz. NATO ülkesi olarak da birlikte olduğumuz ülkelerin bize yön vermesine asla izin vermeyiz.''

-''ABD ile bizim F-35'ler konumuz var. Çok ciddi bir parayı ödediğimiz halde hala verilmedi. Uluslararası diplomaside ABD'nin bize yaptığı çok büyük yanlıştır. Temenni ederim ki Biden'ın görevi üstlenmesiyle birlikte çok daha olumlu adımlar atar ve bunları yoluna koyarız."