Doğubayazıt Belediyesi özellikle son 2 yıldır hizmetin doruğunu yaşıyor. Bununla birlikte bu hizmetleri sindiremeyen bazı kesimler ise çirkin saldırılarda bulunmaya devam ediyor.  

HDP'den istifa eden Yıldız Acar'ın çalışmalarını engellemek için saldırıda bulunan kişiler bu kez de belediye tarafından hayata geçirilen projelerin tanıtımını yapan billboardları hedef alarak camlarını kırdı.

Doğubayazıt Belediye Başkanı Sayın Yıldız Acar, "Kırıp döken bu yıkıcı zihniyet ile mücadeleye devam edeceklerini" dile getirerek şu açıklamada bulundu:
‘’Doğubayazıt’ın gelişmesini medeniyetler seviyesinde ilerlemesini istemeyenler neye-nasıl zarar vermenin hesabını yapmaya başladılar.  "Şehrimizi birlikte inşa edelim’’ çağrımızı yutkunamayanlar, bu çirkinliklerine devam etseler de biz bu şehri yeniden inşa edeceğiz. Yaptıranlar veya yapanlar asla kendi emellerine ulaşamayacaklar. Tekelleşmiş bir yapı içinde yıllarca bu kente tek çivi çakılmamış ve bu yapılan büyük hizmetlerimiz engel konulmaya ve durdurulmaya çalışılmıştır. Aslında bu tarz olaylar bizi yıpratmanın aksine daha da güçlendiriyor ve halkımıza yaptığımız hizmetin kutsal, yolumuzun doğru olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Ayrıca bu konu ile ilgili, yapan ya da yaptıranlar hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu buradan ifade ediyoruz.’’

Sivil Düşünce Haber Portalı