Filistin İslami Cihad Yetkilisi Ramiz El Halebi, El-Ahd TV'de (Irak) yayınlanan programa katıldı. İslami Cihad Örgütünün Tel Aviv'i hedef almak için kullandığı roketlerini İran’ın gönderdiğini açıkladı. El Halebi, Kudüs ile Tahran arasındaki eksenin galip geldiğini söyledi ve “grup üyelerinin İslam Devrimi Muhafızları Ordusu (IRGC) tarafından eğitildiğini ve İran parasının Gazze ve Lübnan'daki gruplara silah satın almak için kullanıldığını” belirtti.
Ramiz el-Halebi: “Gazze ve Lübnan'daki savaşçıların halkını korumak için İran silahlarını kullanıyor. Silahlarımızı İran parasıyla satın alıyoruz. Faaliyetimizin önemli bir kısmı İranlı uzmanların gözetimindedir. Bugün bölgede Direniş Ekseni’nin liderliği Allah'ın inayeti ve şehitlerin kanıyla hâkim olmaya ve etkide bulunmaya başladık, hem de ne etki! İsrail’in ve küresel savunma sanayinin gururu olan İsrail tanklarını havaya uçurmak için kullandığımız Kornet füzeleri, İran'ın füzeleridir. Kudüs ile Beyrut arasındaki eksen, Kudüs ile Bağdat, Kudüs ile Şam ve Kudüs ile Sanaa, Kudüs ile İstanbul arasındaki eksen muzaffer bir eksendir.
El-Halebi, “Allah'tan, benim adım ve Filistin halkının adına İran'ı, Türkiye’yi, Lübnan’ı ve bize destek olan herkesi ödüllendirmesini diliyorum’’ şeklinde konuştu.


Kaynak: Medya Şafak