Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in konuk olduğu Habertürk TV'nin canlı yayınında İHA kameramanı Ahmet Demir'e tokat atan Muharrem Sarıkaya, Habertürk'ten ayrıldığını duyurdu.

'Mesleki suistimal örneği olarak açıklayacağım'
Sarıkaya Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Yaşanan olayla ilgili olarak hiçbir ama, fakat ve mazeret aramıyorum; hayatım boyunca da bu olayla ilgili bir tek amaya, fakata ve mazerete sığınmayacağım. Bu hatayı meslektaşlarıma, onların da aynı duruma düşmemesi için meslek yanlışı olarak örneği olarak anlatacağım. Hataydı, temsil ettiğim kurum açısından da bana yakışmadı... Kendisinin de açıklamasında olduğu gibi, kameraman Ahmet Demir ve İHA Bölge Müdürü'nden kurumu adına özür diledim. İçimde uhde kaldı, bir saat kadar sonra tekrar telefonla aradım, her ikisinden ve ailelerinden özür dilediğimi ilettim. Dün de arayıp özrümü yineledim. Ciner Medya Grubu yönetimi ve çalışma arkadaşlarımdan da özür diliyorum. Olaya tepki gösteren tüm kamuoyundan, meslektaşlarımdan ve ailemden, onlara böyle bir olayı yaşattığım için de özür diliyorum. Bugün itibarıyla Ciner Medya Grubu Ankara Temsilciliği görevinden ayrılmış bulunuyorum. Saygılarımla" ifadelerini kullandı.

Sarıkaya, 2009 yılından bu yana Ciner Medya Grubu Habertürk Ankara Temsilcisi olarak görev yapıyordu.

Ftama Şahin de istifa edecek mi?

Eleştirilerin hedefinde olan bir diğer isim ise yayına konuk olan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin idi. Şahin, Sarıkaya'nın tokat attığı muhabire sahip çıkmayarak konuşmasına devam ederek istifini dahi bozmamıştı. Sosyal medyada ve kamuoyunda büyük tepki çeken Şahin'in istifa etmesi gerektiği ise en çok konuşulan sosyal medya tartışmalarından biri oldu.