Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin açıklamalarda bulundu. Putin konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Bizim elimizde çok büyük sayıda fotoğraflar var. Bütün milliyetciler orada gerçekten bir mafya gibi Ruslara karşı davranıyorlar. Ve muhimmatı sivillerin yanına koyuuyorlar. Yabancılar esir alıyorlar. Ukraynada okuyan öğrencileri esir alıyorlar.

Yüzlerce yabancı Ukrayna'dan kaçmaya çalışıyor ve esir tutuyorlar. Bizim askerlerimiz yeşil koridorlar teklif ediyor, daha güvenli bir bölgeye tahliye etmek için. Ancak milliyetçiler buna izin vermiyor. Rus askerleri gerçek bir kahraman gibi davranıyor. Rusya ve Ukraynalılar tek millettir.

Bizim askerlerimiz saldırmıyorlar. Bütün ölen askerlerin ailelerine devletten yardım olacaktır. Her ay bütün kahramanlarımıza orada çalışan askerlere 5 milyon ruble alacaktır. Operasyon sırasında bütün gereken güvencelere sahip olacaklar. Kiralık olan askerlere çok avantaj sağlanacaktır. Bütün bunlar kanunen gerçekleşecektir. Bütün silahlı kuvvetlerimzde askerlerimize 3'er milyon ruble verilecektir. Çünkü orada işkence gören ruslar için savaşıyorlar.  Ukrayna güçleri sivilleri canlı kalkan olarak kullanıyor. Bütün koyduğumuz planlar çok başarılı bir şekilde devam ediyor."

 


Hibya Haber Ajansı