Son Dakika! 

Habertürk'te yayınlanan Ebru Baki ile Para Gündem programında MHP Lideri Bahçeli'nin yeni Anayasa çalışmalarına destek verdiği açıklamasının tiye alındığı gerekçesiyle parti yönetiminden kanala eleştiriler yağmıştı. Kanalın Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir'in işten çıkarılmasının ardından bir gelişme daha yaşandı.

Gazeteciler.com'un haberine göre, Kanalın Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz bütün sorumluluğu üzerine alarak istifa etti.

Ne Olmuştu?
MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Ebru Baki'nin yayınına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin açıkladığı 100 maddelik yeni anayasa teklifinin konuşulduğu Habertürk'teki programın sunucusu Ebru Baki'ye eleştiri yapmıştı.

Yönter açıklamasında, "Habertürk'te art niyetli Ebru Baki'ye konuk olan Kemal Öztürk, Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu ile Gülfem Saydam Sanver'in Genel Başkanımızın 100 maddelik anayasa önerisini karalama çabaları edepsizlik ve terbiyesizliktir. Ne o, kaldıramadınız mı? Kudurdunuz değil mi? Ebru Baki, her seferinde MHP'ye tahammülsüzlüğünü ifşa eden, alaycı gülümsemesiyle gerçekleri çarpıtan sözde bir gazetecidir. Konuklarını MHP düşmanları arasından seçmesi tam bir kokuşmuşluktur. Bugünkü golü çıkaramayınca çirkefliği ve çirkinliğe tercih ettiler. Yuh olsun!" demişti.

Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir ise canlı yayında yaptığı açıklamada Yönter'in açıklamalarını 'aynen iade ettiğini' dile getirerek, "Aydemir, "Son zamanlarda bir alışkanlık başladı böyle gazetecilere, hoşuna gitmeyen bir şey olduğunda ayar veren, hedef gösteren açıklamalar. Bu ifadeleri, aynen ölçüsüyle ne bir eksik ne bir fazla, Ulvi Bey'e iade ediyorum. Gazetecileri hedef gösteren böyle açıklamaları kabul etmiyorum. Benzer şeyler geçmişte benim de başıma geldi. Bana sahip çıkan kimse olmadı. Bizim sahibimiz belli zaten, yüce Allah. Senin sahip çıkılmaya ihtiyacın yok ama şunu söylemek istiyorum. Bunu misliyle iade ediyorum" demiş Ebru Baki ise, "Evet sahip çıkılmaya hiç ihtiyacım yok, onun dışında verilecek bir cevap yok. Sana çok teşekkür ederim ama açmak istediğim bir konu değil. Çünkü bu üslupla mücadele etmek çok zor" ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli ise bugün kişisel Twitter hesabında "Habertürk TV izlemiyorum" mesajını yayımlamıştı.