HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, “Yaklaşık 5 aydır memleketi dolaşıyoruz. Karadeniz’den Akdeniz’e, Ege’den Doğu’ya, Güneydoğu’ya, Marmara’ya dört bir tarafa yetişmeye çalışıyoruz.” dedi.

Mersin’de ziyaret ve temaslarına devam eden HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı 180 haneli Kargılı köyünü ziyaret etti.

Köy halkının sıcak ilgisiyle karşılanan HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, köylülerin yaşadığı sorun ve sıkıntılarını dinledi, taleplerini not aldı.

Burada yaptığı konuşmada, günlerdir Adana ve Mersin’de temaslarda bulunduklarını belirten Yapıcıoğlu, sadece büyükşehirlerin ana arterlerinde, büyük caddelerinde değil küçük ilçelere, hatta köylere de gidip vatandaşlarla hemhal olmaya çalıştıklarını söyledi.

Yapıcıoğlu, “Memleketi dolaşıyoruz. Vatandaşlarımızın sorunlarını dinlemeye, sıkıntılarını gidermeye; elimizden bir şey gelirse o sıkıntıları giderme noktasında onu ortaya koyma ve eğer sorun bizi aşan bir şeyse çözüm makamında olan kişi kimse o sorunlara tercümanlık yapmak suretiyle sorunları oralara ulaştırmaya gayret sarf ediyoruz.” dedi.

“Zor günlerden geçiyoruz”

Memleketin dört bir tarafını dolaştıklarını vurgulayan Yapıcıoğlu, “Yaklaşık 5 aydır memleketi dolaşıyoruz. Karadeniz’den Akdeniz’e, Ege’den Doğu’ya, Güneydoğu’ya, Marmara’ya dört bir tarafa yetişmeye çalışıyoruz. Yaklaşık 40 şehrimize gittik. Birkaç gündür Adana, Mersin bölgesindeyiz. Sizi dinlemeye geldim. Genel anlamda memlekette bazı sıkıntılar var, zor günlerden geçiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Buradaki ziyaretinin ardından Tarsus ilçesine geçen HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, esnafı ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Sivil Düşünce Haber Portalı