Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah Gündüz, Ankara'da yaptığı video açıklamada dövizin ve doların yükselişi ile ilgili konuştu. Gündüz, açıklamasında, "Dövize sabit kur uygulanmalı" dedi.
Emanullah Gündüz, şu açıklamada bulundu:

"ABD kapitalist emperyalist ve Siyonist anlayış ile Dünyayı sömürmektedir.
Devletler sahip oldukları Altın ve gümüş rezervleri karşılığında para basarlar. ABD doları sadece banknot olarak kağıt olarak altın karşılığı olmadan basmaktadır ve Dünya ekonomisini baskılayarak haydutça sömürmektedir. ABD hile ve aldatma ile insanlığın emeğini sömürmektedir. Ülkemizde enflasyonun yani fiyat yüksekliğinin en büyük sebebi doların yükselişidir. Enflasyon bu şekilde Türk lirasının alım gücünü de düşürmektedir. Bu karşılıksız basılan dolara karşı sabit kur uygulanmalı. Bir dolar iki Türk Lirası olarak sabitlenmeli. İktidar bu konuda cesur olup radikal kararlar almalıdır. Sabit kur rejiminin riskleri olmakla beraber şuan dolara karşı en büyük silah olarak kullanılmalı.
Bosna Hersek gibi sadece bizim Konya ekonomisinin beşte biri olan bir ülkede bile sabit kur uygulanmakta ve Bosna Markı Avro ile bir iki olacak şekilde sabitlenmiş ve Bosna ekonomisi bu şekilde ayakta kalmaktadır.
Sabit kur yeni bir sistemle hayata geçmeli Türkiye ekonomisini dış tehditlere özellikle değersiz karşılıksız dolara karşı korunmalı ve güçlendirilmelidir."